Imieniny: Leszka, Tamary, Karola

Wydarzenia: Dzień Dobrej Oceny

Wspomnienie świetych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Jan Paweł II na dziś

"Mój kolega Lolek" - konkurs literacko-plastyczny dla dzieci

 fot. simczuk / wikipedia.org

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza przedszkola oraz uczniów nauczania początkowego wraz z wychowawcami i rodzicami do udziału w konkursie literacko-plastycznym zatytułowanym "Mój kolega Lolek".

 

Konkurs  ma charakter indywidualny lub grupowy,  grupa uczniów nie może być  jednak większa  niż dziesięć osób. Celem  konkursu  jest  wzbudzenie  zainteresowania  dzieci życiem  i  nauczaniem  Ojca  Świętego w przededniu Jego kanonizacji.

Temat konkursu:

Napisz/wymyśl opowiadanie/wiersz, w którym postacią będzie Jan Paweł II jako dziecko. Opowiadanie/wiersz zilustruj własnoręcznymi ilustracjami (w przypadku dzieci niepiszących tekst opowiadania/wiersza może być spisany przez osobę dorosłą).

Formą dopuszczającą pracę do Konkursu jest samodzielnie  wymyślone przez dzieci opowiadanie/wiersz i wykonane do niego ilustracje. Tekst opowiadania spisany ma być na osobnej kartce, ilustracje powinny być wykonane na osobnych kartkach o formacie A4.  Prace nadesłane na Konkurs muszą stanowić od początku do końca oryginalną  twórczość  osób  biorących udział w  Konkursie, nie mogą być obciążone prawami ustanowionymi na rzecz osób trzecich (np. wykorzystanie ilustracji bez zgody autora). Prace nadesłane na Konkurs nie mogą stanowić plagiatu, być kopią lub fragmentem jakichkolwiek innych utworów.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane jako książka z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Termin nadsyłania prac do 31 stycznia 2014 roku na adres:

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II
ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków
z dopiskiem  „Mój kolega Lolek”

Szczegółowe informacje w regulaminie
Regulamin konkursu "Mój kolega Lolek"
Karta zgłoszenia

Źródło:
;