Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

Wydarzenia: Dzień Młodzieży

Pod oknem

41 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji krakowskiej

nadzwyczajni szafarze fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

41 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. z 27 parafii archidiecezji krakowskiej w sanktuarium św. Jana Pawła II pobłogosławił w sobotę do nowej posługi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

W homilii metropolita krakowski nawiązał do obchodzonego w sobotę święta Niepokalanego Serca Maryi. – To święto was zobowiązuje niezwykle do tego, by być blisko serca Niepokalanej Dziewicy – powiedział arcybiskup do kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Przypada ono dzień po uroczystości Najświętszego Serca Jezusa i jest dowodem na to, jak bardzo blisko Jezusa była Maryja.

– Na mocy swego szczególnego miejsca w życiu archidiecezji krakowskiej będziecie blisko Jezusowego serca, blisko Eucharystii, która zrodziła się z przebitego boku Chrystusa. Przy każdej Mszy św. z tym większą mocą musicie słyszeć głębię słów, które kapłan wypowiada tuż po przeistoczeniu: „Oto wielka tajemnica wiary” – powiedział abp Jędraszewski. Wskazał, że szafarze muszą wciąż rozważać czym jest ta tajemnica i adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz dawać piękne świadectwo wiary.

– Można powiedzieć, że serce naszej diecezji bije tutaj. Gdzie bowiem czterdzieści jeden męskich serc oddaje się na służbę Panu Bogu w swych wspólnotach, tam dzieje się dobro, rodzi się życie. Naszą radość wspomaga rytm serca księdza arcybiskupa, który wyznacza kierunek modlitwy – mówił na zakończenie Mszy św. duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji krakowskiej ks. Ryszard Kilanowicz.

W archidiecezji krakowskiej Komunię św. osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym roznosi ok. 550 nadzwyczajnych szafarzy.

Oceń treść:
Źródło:
;