Imieniny: Leszka, Tamary, Karola

Wydarzenia: Dzień Dobrej Oceny

Wspomnienie świetych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Jan Paweł II na dziś

9664 km za 9664 dni pontyfikatu bł. Jana Pawła II

Wszystkich, którzy pragną podziękować za pontyfikat bł. Jana Pawła II, pielgrzymując dowolnym odcinkiem Drogi św. Jakuba w Polsce lub za granicą, zaprasza Bractwo św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych w Małopolsce. Ma to być wkład tej wspólnoty w duchowe przygotowania przed ogłoszeniem papieża-Polaka świętym, co nastąpi 27 kwietnia br.

 

– Zapraszamy wszystkich, którzy pragną podziękować za pontyfikat bł. Jana Pawła II, pielgrzymując dowolnym odcinkiem Drogi św. Jakuba w Polsce lub za granicą do 15 kwietnia 2014 roku. Przyjmując, że każda osoba z grupy 100 pielgrzymów pokona odcinek 97 km, otrzymamy kilometraż odpowiadający liczbie dni pontyfikatu papieża-Polaka – informują członkowie Kapituły Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych.

Zgłoszenia osób, które pragną włączyć się w pielgrzymkę, przyjmowane są do 31 stycznia. Każda osoba, która prześle swoje zgłoszenie drogą pocztową lub elektroniczną, otrzyma okolicznościowy „Paszport Pielgrzyma”, a po kanonizacji bł. Jana Pawła II certyfikat potwierdzający odbycie pielgrzymki.

Warunkiem otrzymania certyfikatu jest przesłanie do 15 kwietnia kopii „Paszportu Pielgrzyma” dokumentującego odbycie pielgrzymki. Kopie paszportów zostaną złożone w procesji z darami podczas uroczystości pokanonizacyjnych w Krakowie.

Zgłoszenia udziału można kierować na adres e-mailowy: biuro@caminogalicja.pl lub pocztą na adres: Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych, 32-901 Michałowice, Więcławice Stare 20.

Szczegółowych informacji udzielają: Franciszek Mróz (tel. 664 329 302) i Józef Talik (tel. 608 793 090).

Patronat honorowy nad pielgrzymką objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Źródło:
;