Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Polska

Abp Hoser na trasie Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin

arcybiskup henryk hoser fot. Episkopat.pl Abp Henryk Hoser

Do budowania swojego życia osobistego i rodzinnego w oparciu o wartości chrześcijańskie zachęcił uczestników Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin „Totus Tuus” abp Henryk Hoser. Ordynariusz warszawsko-praski spotkał się z nimi w sanktuarium Świętej Rodziny w Studziannej.

 

Zauważył on, że życie osobiste i rodzinne jest dziś coraz bardziej chwiejne i szybko ulega rozpadowi, a dzieje się tak, ponieważ nie liczymy już na Bożą pomoc w codziennych sprawach. Abp Hoser zachęcił do pielęgnowania modlitwy rodzinnej i wspólnych posiłków. Jednocześnie wskazał, że cicha apostazja mieszkańców Europy prowadzi do nieuchronnej zagłady całej kultury atlantyckiej. 

„Jeżeli Europa będzie szła dalej tym nurtem – nie przeżyje. Będzie tylko miejscem geograficznym ale już nie Europą chrześcijańską, kontynentem mającym swoją kulturę i cywilizację. Tutaj św. Teresa Benedykta od Krzyża powinna być naszą orędowniczką, a my gwarantem ciągłości tej Europy chrześcijańskiej, która była kiedyś nauczycielką narodów, a teraz jest narodów zgorszeniem” – stwierdził abp Hoser. 

34. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin „Totus Tuus” dotrze na Jasną Górę 14 sierpnia.

Oceń treść:
Źródło:
;