Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra

Wydarzenia: Europejski Dzień Ofiar Przestępstw

Święto katedry św. Piotra Apostoła

Polska

Abp Hoser na trasie Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin

arcybiskup henryk hoser fot. Episkopat.pl Abp Henryk Hoser

Do budowania swojego życia osobistego i rodzinnego w oparciu o wartości chrześcijańskie zachęcił uczestników Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin „Totus Tuus” abp Henryk Hoser. Ordynariusz warszawsko-praski spotkał się z nimi w sanktuarium Świętej Rodziny w Studziannej.

 

Zauważył on, że życie osobiste i rodzinne jest dziś coraz bardziej chwiejne i szybko ulega rozpadowi, a dzieje się tak, ponieważ nie liczymy już na Bożą pomoc w codziennych sprawach. Abp Hoser zachęcił do pielęgnowania modlitwy rodzinnej i wspólnych posiłków. Jednocześnie wskazał, że cicha apostazja mieszkańców Europy prowadzi do nieuchronnej zagłady całej kultury atlantyckiej. 

„Jeżeli Europa będzie szła dalej tym nurtem – nie przeżyje. Będzie tylko miejscem geograficznym ale już nie Europą chrześcijańską, kontynentem mającym swoją kulturę i cywilizację. Tutaj św. Teresa Benedykta od Krzyża powinna być naszą orędowniczką, a my gwarantem ciągłości tej Europy chrześcijańskiej, która była kiedyś nauczycielką narodów, a teraz jest narodów zgorszeniem” – stwierdził abp Hoser. 

34. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin „Totus Tuus” dotrze na Jasną Górę 14 sierpnia.

Oceń treść:
Źródło:
;