Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Wydarzenia: Dzień Roku Przestępnego

Sobota po Popielcu

Komentarze

Abp Jędraszewski o ŚDM w Panamie: ogromna gościnność, mimo wielkiej biedy

 fot. BP Archidiecezji Krakowskiej

Świat wielkich kontrastów społecznych, ale przede wszystkim ogromnej gościnności – tak o Panamie i krajach sąsiednich mówi abp Marek Jędraszewski. 

 

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego metropolita krakowski podkreśla, że bardzo widoczne są owoce, jakie przyniosło spotkanie w Polsce w 2016 r. Najliczniejszą bowiem grupą pośród pielgrzymów z Polski, jest grupa krakowska, która liczy około 600 osób. O doświadczeniu serdeczności mieszkańców Ameryki Środkowej, mówi abp Jędraszewski:

“Jest to dla nas oczywiście nowy świat. Świat wielkich kontrastów, wielkich wieżowców zwłaszcza w Panamie. I potem slumsów, ludzkiej biedy, ale nie to jest najważniejsze, gdy chodzi o doświadczenie młodych, nas Polaków, na tej ziemi. Głównym i najpiękniejszym doświadczeniem jest ogromna życzliwość i gościnność ludzi, którzy nas przyjmują do swoich domów. Także tych, którzy oferowali swoje domy i swoje mieszkania żyjąc sami w bardzo trudnych warunkach. Słyszałem o przypadkach, zwłaszcza tych osób, które udały się do Kostaryki w dniach poprzedzających spotkanie w Panamie, że mieszkańcy oddawali swoje łóżka sami spali na podłodze tylko po to, żeby przyjąć Polaków, przyjąć młodych, najbardziej godnie, najbardziej gościnnie jak tylko mogli to uczynić – mówił metropolita krakowski. – Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich młodych którzy przeżywają Panamę w swoich miastach w swoich duszpasterstwach, bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę, aby ten duch entuzjazmu i radości młodego Kościoła powszechnego i apostolskiego, który tutaj panuje, udzielił się także Wam, moi drodzy, abyście nieśli Ewangelię wszystkim na wzór św. Pawła Apostoła”.

Oceń treść:
Źródło:
;