Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

Wydarzenia: Dzień Bez Opakowań Foliowych

Pod oknem

Abp Jędraszewski zaprasza na kolejne "Dialogi"

dialogi z arcybiskupem jędraszewskim fot. Joanna Adamik / Archidiecezja Krakowska

Najbliższe "Dialogi" z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim odbędą się w czwartek 17 maja o godz. 20:30 w kościele Matki Bożej z Lourdes przy ul. Misjonarskiej 37 w Krakowie. Tematem spotkania będzie: „Czy chcemy tego samego? Wola Boga a wola człowieka".

 

„Dialogi” to cykl tematycznych spotkań Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z wiernymi, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi. To okazja do rozwiania wątpliwości i lepszego poznania Kościoła oraz jego Pasterza. Spotkania rozpoczynają katechezy na wybrany w danym miesiącu temat, następnie Arcybiskup Metropolita odpowiada najpierw na nadsyłane wcześniej pytania, a potem na pytania zadawane „na żywo”.

W roku 2018 „Dialogi” mają miejsce w kolegiacie akademickiej Świętej Anny (ul. Św. Anny 11) oraz w czterech wybranych kościołach Krakowa: Świętego Brata Alberta (os. Dywizjonu 303 nr 63), NMP z Lourdes (ul. Misjonarska 37), MB Różańcowej (Piaski Nowe, ul. Nowosądecka 41) oraz Bazylika oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12).

W tym roku spotkania rozpoczynają się projekcją sondy ulicznej, w której młodzi ludzie poruszają dany temat z przechodniami spotkanymi na ulicach Krakowa. Arcybiskup w swojej katechezie odnosi się zatem także do opinii osób, które nie uczęszczają regularnie do kościoła.

Szczegóły dotyczące “Dialogów” dostępne są na stronie: www.dialogi.pl. Pytania do Księdza Arcybiskupa można zadawać przez zamieszczony tam formularz.

Oceń treść:
Źródło:
;