Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Wydarzenia: Dzień Świetości Życia

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Pod oknem

Abp Jędraszewski zaprasza na kolejne "Dialogi"

dialogi z arcybiskupem jędraszewskim fot. Joanna Adamik / Archidiecezja Krakowska

Najbliższe "Dialogi" z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim odbędą się w czwartek 14 czerwca o godz. 20.15, w kolegiacie św. Anny w Krakowie (ul. Św. Anny 11). Tematem spotkania będzie: „IV Przykazanie. Szacunek - czy zawsze?".

 

„Dialogi” to cykl tematycznych spotkań Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z wiernymi, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi. To okazja do rozwiania wątpliwości i lepszego poznania Kościoła oraz jego Pasterza. Spotkania rozpoczynają katechezy na wybrany w danym miesiącu temat, następnie Arcybiskup Metropolita odpowiada najpierw na nadsyłane wcześniej pytania, a potem na pytania zadawane „na żywo”.

W roku 2018 „Dialogi” mają miejsce w kolegiacie akademickiej Świętej Anny (ul. Św. Anny 11) oraz w czterech wybranych kościołach Krakowa: Świętego Brata Alberta (os. Dywizjonu 303 nr 63), NMP z Lourdes (ul. Misjonarska 37), MB Różańcowej (Piaski Nowe, ul. Nowosądecka 41) oraz Bazylika oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12).

W tym roku spotkania rozpoczynają się projekcją sondy ulicznej, w której młodzi ludzie poruszają dany temat z przechodniami spotkanymi na ulicach Krakowa. Arcybiskup w swojej katechezie odnosi się zatem także do opinii osób, które nie uczęszczają regularnie do kościoła.

Szczegóły dotyczące “Dialogów” dostępne są na stronie: www.dialogi.pl. Pytania do Księdza Arcybiskupa można zadawać przez zamieszczony tam formularz.

Oceń treść:
;