Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Pod oknem

Abp Marek Jędraszewski podczas promocji akademickich: posługą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie jest głoszenie Chrystusa

arcybiskup marek jędraszewski fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

- Chrystus, jako najwyższe urzeczywistnienie humanum, jest jednocześnie największym przesłaniem christianum, którego świadkami musimy być zawsze i wszędzie, na wszystkich areopagach, także na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas promocji akademickich Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 

Podczas przemówienia poprzedzającego promocje akademickie arcybiskup przypomniał, że św. Jan Paweł II tuż przed wyborem na Stolicę Piotrową opublikował teksty, w których zastanawiał się nad tym, co jest nieredukowalne w człowieku. Ojciec Święty stwierdził, że jest to wymiar etyczny i moralny. Jezus Chrystus jest najwyższym wzorcem człowieczeństwa i kluczem do zrozumienia, kim się jest. Metropolita dodał, że św. Jan Paweł II na wszystkich areopagach świata przepowiadał Chrystusa. – Jedno się nie zmienia, gdy chodzi o przepowiadanie Kościoła. W to przepowiadanie jest także włączona posługa Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie: to głoszenie Chrystusa – powiedział metropolita i przypomniał, że św. Jan Paweł II od początku swego pontyfikatu to czynił. – Chrystus, jako najwyższe urzeczywistnienie humanum, jest jednocześnie największym przesłaniem christianum, którego świadkami musimy być zawsze i wszędzie, na wszystkich areopagach, także na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II – zakończył.

Tytuł naukowy profesora nauk teologicznych otrzymali:

  • s. prof. dr hab. Adelajda Sielepin CHR
  • o. prof. dr. Hab. Paweł Warchoł OFM Conv

Tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych otrzymali:

  • o. prof. dr hab. Zdzisław Gogola OFM Conv
  • ks. prof. dr hab. Grzegorz Hołub
  • ks. prof. dr hab. Robert Tyrała

Tytuł profesora:

  • ks. prof. dr hab. Michał Drożdż – profesor nauk społecznych
  • prof. dr hab. Włodzimierz Siedlik – profesor sztuki
Oceń treść:
Źródło:
;