Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Wydarzenia: Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Trzecia Niedziela zwykła

Solidarność

Akcja #GraNieBurczy – za 2 zł ufunduj dziecku obiad

gra nie burczy fot. AMS

– Potrzebujemy Waszego comiesięcznego wsparcia, aby uciszyć głód dzieci i pozwolić im się skupić na muzyce i nauce w African Music School – br. Benedykt Pączka, twórca pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej organizuje akcję #GraNieBurczy.

 

– Przychodzą do mnie dzieci, które mówią, że nie jadły od dwóch dni. Ja nie mogę tego zaakceptować, że ktoś jest głodny – mówi br. Benedykt Pączka, który miesiąc temu uruchomił kuchnię w African Music School –  pierwszej muzycznej szkole w Republice Środkowoafrykańskiej. Mama jednego z uczniów gotuje posiłki dla podopiecznych szkoły. 

Fundacja AKEDA, która organizuje zbiórki pieniędzy na rzecz AMS uruchomiła akcję#GraNieBurczy. – Dzięki akcji możemy dać posiłki dzieciom, które znają tylko biedę, głód, czy straciły najbliższych w czasie wojny domowej. Przekazując 2 zł możesz przywrócić uśmiech na ich twarze. Dzięki Tobie dzieci mogą potem uczyć się i zmieniać swoje życie – podkreślają organizatorzy.

Koszt jednego pełnowartościowego posiłku to 2 zł. W AMS uczy się aktualnie setka dzieci. Misjonarze zachęcają przede wszystkim do niewielkich, ale cyklicznych wpłat. Przekazanie w miesiącu 14 zł, daje pewność, że jedno dziecko otrzyma 7 pełnowartościowych posiłków. 

W ramach akcji stworzono specjalną zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl (zrzutka.pl/granieburczy). W zamian za wsparcie, ofiarodawcy otrzymają drobne, dedykowane podarunki drogą elektroniczną. – Gdy burczenie cichnie, rozbrzmiewa muzyka! Dzięki Waszemu regularnemu wsparciu będzie brzmiała coraz głośniej! – podkreślają organizatorzy akcji.

Przypomnijmy, że w drugą niedzielę listopada obchodzony był już po raz dwunasty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.W tym roku poświęcony był w sposób szczególny Republice Środkowoafrykańskiej, a jego hasłem były słowa: „Przywrócić nadzieję”.

Polski kapucyn br. Benedykt Pączka 5 lat temu założył w Republice Środkowej Afryki pierwszą szkołę muzyczną, jak mówi, żeby „broń zamienić na instrumenty”. Misjonarz w edukacji afrykańskich dzieci widzi szansę na pokój w zniszczonym wojną kraju.

Oceń treść:
;