Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Wydarzenia: Dzień Drogowca i Transportowca

Niezbędnik

Aplikacja „Pielgrzym” jest już dostępna

aplikacja pielgrzym fot. Materiały prasowe

Z myślą o pielgrzymach, którzy przybędą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, firma Comarch, wspólnie z Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 przygotowała aplikację „Pielgrzym” na urządzenia mobilne.

 

Premiera oprogramowania odbyła się w lipcu, a wcześniej przez kilka miesięcy były prowadzone testy funkcjonalności. Bezpłatna aplikacja jest już dostępna w sklepach Google Play, Windows oraz AppStore.

Aplikacja została stworzona przez komitet ŚDM, a za jej stronę techniczną odpowiada firma Comarch. „Pielgrzym” jest dostępny w dziewięciu oficjalnych językach Światowych Dni Młodzieży i stanowi kompleksowe źródło informacji dla osób, które przyjadą do Krakowa z całego świata. W aplikacji znajdują się zarówno informacje przydatne dla osób z zagranicy (rozmówki, dane ambasad i konsulatów), jak i dla pielgrzymów z Polski (opisy zabytków). „Pielgrzym” zawiera również treści religijne (modlitewnik, pieśni, homilie), program ŚDM oraz posiada funkcjonalności ułatwiające poruszanie się, w tym mały przewodnik po Krakowie i Małopolsce.

Po uruchomieniu aplikacji na ekranie smartfonu wyświetlają się kafelki z najważniejszymi informacjami oraz skrótami do głównych funkcjonalności. Głównym atutem „Pielgrzyma” jest możliwość personalizacji aplikacji i budowy elastycznego planu pobytu, dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki „Pielgrzymowi” przybywający do Krakowa goście będą mogli korzystać m.in. z mapy z informacjami o ważnych wydarzeniach w ramach ŚDM czy ze wskazówek związanych z transportem: miejsca parkingowe i strefy, z których wyrusza transport. Wszystkie wydarzenia oraz lokalizacje można wyszukiwać według miejsca, w którym użytkownik aktualnie się znajduje.

Duży nacisk w tworzeniu aplikacji postawiono na bezpieczeństwo. W aplikacji znajdują się numery kontaktowe do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz konsulatów i ambasad, a także punkty informacyjne i medyczne. W aplikacji znajduje się również poradnik pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Przykładowo; użytkownik znajdzie wskazówki co zrobić, jeżeli któryś z towarzyszy zemdleje lub będzie miał krwotok z nosa.

Większość funkcji aplikacji będzie dostępna offline, czyli nawet w sytuacji, kiedy nie będzie łączności komórkowej ani internetowej. Użytkownicy mogą załadować treści dostępne w aplikacji w miejscu zakwaterowania, gdzie mają dostęp do Internetu i przez cały dzień z niej korzystać bez konieczności transmisji danych. Wieczorem, po powrocie do miejsca pobytu, mogą pobrać aktualizacje i nowe informacje, które będą uzupełniane przez organizatorów pod koniec dnia.

Częścią aplikacji będzie „rozrywka”, czyli gra o ŚDM oraz quizy. Znajduje się w niej również kilka elementów multimedialnych, takich jak np. pocztówka z ŚDM. Ponadto aplikacja podłączona jest automatycznie do oficjalnego konta Światowych Dni Młodzieży na Twitterze oraz wyposażona jest w kanał filmowy z nagraniami z uroczystości a także wbudowane stacje radiowe nadające audycje z wydarzeń.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS.

;