Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Pod oknem

Archidiecezjalne nabożeństwo fatimskie w Makowie Podhalańskim

matka boża fatimska fot. KP/Fra3.pl

W ramach obchodów 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie, w środę 13 września w sanktuarium w Makowie Podhalańskim odbędzie się nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył będzie metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

 

We wrześniu tematem archidiecezjalnej modlitwy fatimskiej jest pokój na świecie oraz sprawiedliwość w życiu społecznym, narodowym i międzynarodowym. - Wierni, którzy zgromadzą się w makowskim Sanktuarium Królowej i Opiekunki Rodzin, chcą uwielbiać Boga i dziękować Mu za wszelkie łaski, przepraszać za wszystkie grzechy i niewierności oraz prosić o pokój w swoich sercach, w rodzinach, w środowisku a także pojednanie pomiędzy ludźmi i narodami - mówi Danuta Łopuch, katechetka Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie wierni będą rozważać trzy części różańca świętego. Na godz. 16.30 zaplanowano okolicznościowe przedstawienie na temat objawień fatimskich, a o godz. 17.00 koncert pieśni maryjnych. O godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Po zakończeniu Eucharystii zgromadzeni w makowskim sanktuarium odmówią czwarta część różańca świętego oraz przejdą w procesji ze świecami.

- Serdecznie zapraszam do makowskiego sanktuarium wszystkich, a szczególnie rodziny, abyśmy prowadzeni w modlitwie przez naszego Metropolitę rozważyli objawienie Matki Bożej z Fatimy i odpowiedzieli na Jej pełne matczynej miłości orędzie - mówi ks. dziekan Tadeusz Różałowski, kustosz makowskiego sanktuarium.

Spotkanie modlitewne w Makowie Podhalańskim to kolejne z cyklu nabożeństw fatimskich w głównych sanktuariach maryjnych archidiecezji krakowskiej zorganizowanych z okazji 100-lecia objawień w Fatimie. Do tej pory wierni spotkali się na modlitwie w sanktuariach w Trzebini, nowohuckiej Arce Pana, Ludźmierzu i Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostatnie archidiecezjalne nabożeństwo fatimskie odbędzie się 13 października w zakopiańskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Oceń treść:
Źródło:
;