Imieniny: Michala, Makarego

Wydarzenia: Dzień Lotnictwa Wojskowego

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Z Bogiem

Autorzy książek będą ewangelizować

 fot. materiały prasowe

W najbliższy wtorek rozpocznie się wyjątkowa internetowa ewangelizacja. Podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych znani autorzy książek będą dzielić się swoim doświadczeniem na temat duchowości i zmagania się z codziennością.

W ramach akcji dwie katolickie księgarnie - Tolle.pl i Gloria24.pl - postanowiły wyjść naprzeciw pytaniom i problemom, z którymi na co dzień mierzą się ludzie. – Nasze księgarnie powstały, aby ewangelizować w praktyce i szerzyć wartościowe treści wśród ludzi. Chcemy to robić na jeszcze większą skalę. Przecież każdy z nas zmaga się ze swoją wiarą czy duchowością - wyjaśnia Paulina Smoroń z Tolle.pl.

- Wszyscy przez to przechodzimy i skoro możemy sobie nawzajem pomóc - tym lepiej! Dlatego będziemy zapraszać do nas znanych autorów książek, którzy podpowiedzą nam, co robić, kiedy dany problem nas przytłacza - dodaje Bogusław Zdebski z Gloria24.pl.

Będą to więc niejako spotkania autorskie, choć w nieco zmienionej formie. Nie będą się one odbywać bowiem w klubach czy kawiarniach, ale poprzez transmisję w mediach społecznościowych, podczas której pisarze będą się dzielić swoimi sposobami na dobre życie.

- Kiedyś rozmowa na żywo z cenionym przez nas autorem była niemal niemożliwa. Dziś jest inaczej - nowe media otworzyły szerokie możliwości komunikacji. I to właśnie chcemy wykorzystać do propagowania dobrych treści - zaznacza B. Zdebski. - To taki nasz sposób na ewangelizację. Chcemy, żeby ludzie wiedzieli, że w świecie katolickim wciąż jest wiele miejsca na wartościowe inicjatywy i pozytywne przesłania - wskazuje P. Smoroń.

W pierwszym odcinku nowego cyklu ewangelizacyjnego pt. „#Ten, w którym… odkopujemy talenty” chętni będą mogli dowiedzieć się jak pasja może zbliżać do Boga, jak kształtować własne talenty oraz gdzie szukać właściwych inspiracji do życia. Opowie im o tym o. Łukasz Buksa OFM, znany franciszkański muzyk i rekolekcjonista.

- Cieszymy się, że o pasjach i talentach, które potrafią zmienić wszystko na lepsze będzie mówił właśnie o. Łukasz. Sam przecież tego doświadczył! Na każdym kroku pokazuje nam, że z pasją warto żyć. Udowadnia to choćby przez rekoSKI, podczas których zamiłowanie do nart czy snowboardu dla wielu osób staje się furtką do pogłębiania relacji z Panem Bogiem. Innym przykładem mogą być jego tak bardzo poruszające piosenki - podkreśla P. Smoroń.

“Obudź się i weź życie w swoje ręce! Możesz przeżyć je tylko raz, więc nie pozwól, żeby było byle jakie. Daj się ponieść swoim pasjom, aż do... samego Boga! Każdy z nas przecież chciałby być szczęśliwy, a nie uda się to, dopóki nie odkopiemy swoich talentów. O. Łukasz Buksa OFM chce Ci podpowiedzieć, co zrobić, żeby zacząć żyć na pełnych obrotach!" - można przeczytać na stronie wydarzenia.

Spotkanie z rozśpiewanym franciszkaninem-snowboardzistą w ramach serii #TenWKtórym odbędzie się 29 maja o godz. 20.00. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.tenwktorym.pl/odkopujemytalenty.

- Nie ważne, czy masz 16 lat i głowę pełną pomysłów, czy 30 lat i właśnie układasz wszystko od nowa - w każdym wieku mierzymy się z tym, co chcemy robić w życiu. Wszyscy chcemy mieć pewność, że nie marnujemy życia. Właśnie to i wiele innych wartościowych treści usłyszysz podczas tego spotkania - zachęcają do udziału organizatorzy.

Po 40-minutowej konferencji na temat pasji kilka chwil zostanie poświęconych książce prowadzącego pt. “Możesz więcej! Obudź się!”. W czasie transmisji w komentarzach widzowie będą mogli zadawać do o. Łukasza pytania, na które postara się on odpowiedzieć.

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejne spotkania zostaną poświęcone m.in. kwestiom związanym z budowaniem relacji i sposobami na dobrą komunikację w związku.

Oceń treść:
Źródło:
;