Imieniny: Filipa, Leona

Wydarzenia: Dzień Radia

Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Aktywnie

 fot. materiały prasowe

Już 18 maja rozpocznie się kolejna edycja Biegu Dobroczynności Veritatis Splendor, który organizuje Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro-Run. Tym razem wydarzenie nie odbędzie się w Wadowicach, ale będzie mieć charakter niejako wirtualny.

- W tym roku z rodzinnego miasta Karola Wojtyły przenosimy się na cały świat. Dzięki temu będziemy mogli pobiec w każdym miejscu i tym samym uczcić pamięć św. Jana Pawła II. Chcemy razem z nim nieść dobre słowo wszystkim, zwłaszcza tym, którzy cierpią z powodu pandemii - opisuje Stanisław Proszek, koordynator biegu z ramienia Instytutu.

Wydarzenie ma jednocześnie zachęcić do aktywności fizycznej, jak i szerzyć ideę dobroczynności. Uczestnicy bowiem będą mogli się włączyć w wysiłki pokonania ogólnoświatowej epidemii koronawirusa - 5 złotych z każdej opłaty startowej na bieg główny zostanie przekazana organizacji, która prowadzi lub wspiera działania  przeciw koronawirusowi.

- Do wyboru będą dwa dystanse - 5 i 10 km. Każdy z uczestników biegu będzie we własnym zakresie wykonywać pomiar czasu i przebytego dystansu. Przygotowaliśmy unikatowe medale i koszulki z logo okolicznościowym, które nawiązują do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły obchodzonej w tym roku  - tłumaczy Proszek.

Każdy, dla kogo dwa podstawowe dystanse są zbyt wymagające, może wziąć udział w biegu symbolicznym, gdzie dystans, czas i sposób pokonania odległości nie mają znaczenia. Wszyscy uczestnicy otrzymają elektroniczny numer startowy oraz dyplomy.

 „Zważywszy na aktualnie obowiązujące rządowe obostrzenia, zalecamy poruszanie się w bezpiecznej odległości z użyciem maseczek i niezbędnych środków ostrożności” - podkreślają organizatorzy. Zapisy rozpoczynają się 18 maja i potrwają aż do 16 października.

Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor stanowi część Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, przyznawanej osobom, wyróżniającym się szczególnymi zasługami na rzecz szerzenia dialogu w wymiarze kulturowym, społecznym i międzyreligijnym oraz kierującym się w swoim życiu i działalności nauką papieża Polaka.

Jak zaznaczono w regulaminie, jego celem jest propagowanie dobroczynności przez aktywność sportową, samodoskonalenie własnej osoby przez odkrywanie moralnej wartości swoich czynów, przybliżanie osoby i nauczania św. Jana Pawła II oraz promocja wspomnianej wyżej nagrody. Szczegółowe informacje o biegu oraz sposobie zapisów dostępne są na stronie www.biegdobroczynnosci.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;