Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Wydarzenia: Dzień Świetości Życia

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Polska

Biskupi dziękują papieżowi Franciszkowi za nominację kardynalską abp. Krajewskiego

kardynał konrad krajewski fot. BP KEP

Kościół w Polsce z wdzięcznością i ogromną radością przyjął decyzję Waszej Świątobliwości o nominowaniu Księdza Arcybiskupa Konrada Krajewskiego – Jałmużnika Papieskiego – kardynałem Świętego Kościoła Rzymskiego –  napisali biskupi zgromadzeni na 379. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Janowie Podlaskim do papieża Franciszka.

 

Biskupi dziękują Bogu, iż ponad tysiącletnia więź między Stolicą Apostolską a Kościołem, który jest w Polsce, została umocniona i pogłębiona dzięki pierwszej od ośmiu lat nominacji kardynała z Polski. „W roku odzyskania przez Polskę niepodległości, zapewniając o naszej wierności i modlitwie, prosimy Waszą Świątobliwość o apostolskie błogosławieństwo” – czytamy w liście.

Biskupi zgromadzeni na 379. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Janowie Podlaskim w skierowali także gratulacje i życzenia do Kardynała Nominata: “Kościół w Polsce przesyła gratulacje Waszej Eminencji z okazji nominacji kardynalskiej, ogłoszonej przez Ojca Świętego Franciszka w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Mamy nadzieję, że decyzja Papieża umocni i pogłębi więź Kościoła, który jest w Polsce ze Stolicą Apostolską. Wyrażamy wdzięczność wobec Boga za życie i dotychczasową posługę Księdza Kardynała ufając, że dalej będzie wspierał posługę Waszej Eminencji”.

 

Oceń treść:
Źródło:
;