Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Polska

Biskupi zakończyli rekolekcje na Jasnej Górze

biskupi na jasnej górze fot. BP KEP

Mszą Świętą za zmarłych po wojnie członków Konferencji Episkopatu Polski w Kaplicy Matki Bożej zakończyły się rekolekcje księży biskupów, które miały miejsce od 19 do 22 listopada na Jasnej Górze.

 

Rekolekcje odbyły się pod tytułem: „Przed ukrzyżowanym Panem ze św. Franciszkiem z Asyżu: (…) Rozjaśnij ciemności mego serca (…) abym wypełniał Twoje święte i prawdziwe posłannictwo”. Nauki rekolekcyjne wygłosił o. Ernest Siekierka OFM, wykładowca duchowości i kierownictwa duchowego we franciszkańskim WSD we Wronkach.

Rekolekcje rozpoczęły się w poniedziałek 19 listopada wieczorną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem i pierwszą konferencją wprowadzającą. Codziennie biskupi koncelebrowali Mszę św. oraz uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej. We wtorek 20 listopada biskupi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Środa, 21 listopada, była dniem sakramentu pokuty i pojednania.

Lekturą duchową towarzyszącą biskupom była w tym roku książka „Kapłan nie należy do siebie” autorstwa Sługi Bożego abp. Fultona J. Sheena, amerykańskiego kaznodziei i ewangelizatora.

Rekolekcje poprzedziło zebranie Rady Stałej oraz 381. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. W komunikacie z zebrania plenarnego biskupi zachęcają wiernych do jak najlepszego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia m.in. przez udział w Mszach Świętych Roratnich i rekolekcjach adwentowych.

Oceń treść:
Źródło:
;