Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Warstwy Ozonowej

Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

Pod oknem

Boża energia „Solnego Uwielbienia”

 fot. Łukasz Kaczyński

Wspólny śpiew, taniec uwielbienia, zabawy i gry dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu – tak wyglądał koncert „Solne Uwielbienie”, który odbył się wieczorem w Boże Ciało w Wieliczce. Na spotkanie zorganizowane przez Gminę Wieliczka przybyło blisko dwa tysiące osób – mieszkańców i turystów.

Jak podkreślił burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł, „Solne Uwielbienie” na stałe wpisało się już w klimat przeżywania święta Bożego Ciała w Wieliczce. „To wyjątkowo rodzinne spotkanie. Widać to zwłaszcza po tym, jak ludzie ze sobą serdecznie rozmawiają, potrafią się bawić czy po prostu razem modlić” – ocenił.

Muzyczny klimat wieczoru zapewnili wyjątkowi wokaliści, wśród których byli m.in. Natalia Niemen, Janusz Radek czy raper Arkadio, wspomagani przez muzyków z Kraków Gospel Choir, Amen Band czy chóru Joyful Voice. Natalia Niemen zachęcała mamy, ojców i dzieci do wspólnego śpiewania z okazji Dnia Mamy, natomiast dzięki raperowi Arkadio zebrani skakali radośnie z podniesionymi rękami do rapowanych treści. „Na takich wydarzeniach można doświadczyć radości ze spotkania prawdziwego Boga. Ten koncert jest właśnie taką praktyczną modlitwą” – powiedział Arkadio.

Z racji charakteru spotkania, które ma przygotowywać do Światowych Dni Młodzieży w Polsce, nie zabrakło świadectw wolontariuszy ŚDM i jego organizatorów. „Miejcie w sobie taką miłość jak Pan Bóg. Mam nadzieję, że nie pozostanie ona tylko w waszym sercu i domu – że otworzycie się na tych wszystkich, którzy przybędą do Polski na spotkanie z papieżem Franciszkiem” – powiedział do przybyłych ks. Grzegorz Suchodolski z KO ŚDM 2016, który na spotkaniu reprezentował kard. Stanisława Dziwisza.

Wyjątkowe świadectwo do przybyłych wygłosił również Ireneusz Dudek, znany kompozytor i bluesman, który mówił o niezwykłej mocy Boga, która uwolniła go od problemów z alkoholem oraz pozwoliła przetrwać śmierć córki. Centralnym punktem koncertu „Solne Uwielbienie” tradycyjnie była uroczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzili członkowie wspólnoty Galilea.

Jak zaznaczył o Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca wydarzenia, popularność wielickiego koncertu zapewniła mu żywiołowość i naturalność. „Ludzie poszukują czegoś, co da im ‘powera’, czegoś, czego nie mają w domu na co dzień. Pewnie dlatego przychodzą właśnie tutaj. Bo kiedy wychodzą na ich twarzach widać niezwykłą Bożą energię!” – podsumował. Ze słowami o. Tabora zgadzali się też przybyli . „Przede wszystkim widać tu wspólnotę ludzi – chrześcijan, którzy, bez względu na wiek i to, co dzieje się w ich życiu, są po prostu radośnie razem” – powiedziała Kasia z Niegowici.

Koncert „Solne Uwielbienie” Gmina Wieliczka organizuje od 2014 r. Małopolska Arena Lekkoatletyczna w Wieliczce to miejsce, gdzie podczas ŚDM 2016 odbywać się będzie Festiwal Młodych.

Źródło:
;