Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Wydarzenia:

Dialog

Bożonarodzeniowe życzenia dla grekokatolików i prawosławnych

arcybiskup gądecki fot. BP KEP

Przewodniczący Episkopatu złożył bożonarodzeniowe życzenia dla grekokatolików i prawosławnych, którzy świętują – zgodnie z kalendarzem juliańskim – dwa tygodnie później niż rzymscy katolicy.

 

– Aby uroczystość Bożego Narodzenia usposobiła do jeszcze głębszego zachwytu nad tajemnicą świętości Boga, który stając się człowiekiem, stał się prawdziwie Bogiem z nami – życzy grekokatolikom w Polsce w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przekazał życzenia bożonarodzeniowe na ręce abp. Eugeniusza Popowicza, Arcybiskupa Metropolity Przemysko-Warszawskiego Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego.

„Tego roku, w sposób szczególny moje życzenia kieruję do uchodźców i imigrantów z Ukrainy, z których zdecydowana większość to wierni Kościoła greckokatolickiego, którzy w Polsce znaleźli swój drugi dom. Modlę się za każdego, kto tegoroczne Święta przeżyje z dala od najbliższych, z dala od Ojczyzny i z dala od rodzinnego domu” – napisał abp Gądecki. 

Z kolei na ręce Zwierzchnika Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, metropolity warszawskiego i całej Polski Sawy bożonarodzeniowe życzenia wiernym Kościoła prawosławnego w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce przekazał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. – Niech celebracja misterium narodzin Boga będzie okazją do kontemplacji wielkości Stwórcy, który z miłości do swego stworzenia sam stał się stworzeniem, aby samo stworzenie ocalić od śmierci – życzy abp Stanisław Gądecki.

Oceń treść:
Źródło:
;