Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Wydarzenia: Światowy Dzień Osób Jąkających Się

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Watykan

Choinka na Plac św. Piotra przyjedzie w tym roku z ...Polski

bazylika świętego piotra w watykanie fot. Fotolia.com Bazylika Św. Piotra w Watykanie

Jak informuje Gubernatorat Państwa Watykańskiego w tym roku tradycyjna choinka, która stanie na Placu św. Piotra zostanie ofiarowana przez diecezję ełcką.

 

Będzie to świerk o długości 28 metrów, a obwodzie u podstawy 10 metrów. Dekorację do niej wykonają dzieci leczące się na oddziałach onkologicznych w niektórych włoskich szpitalach. Wraz z nimi do jej wystroju przyczynią się także dzieci pochodzące z regionu Spoleto-Nursja, dotkniętej trzęsieniem ziemi.

Natomiast szopka zostanie ofiarowana przez Opactwo Terytorialne Montevergine, leżące na południu Włoch w Kampanii. Zostanie zrealizowana według najstarszych tradycji neapolitańskich w stylu siedemnastowiecznym. Będzie zawierała 20 figur, a za inspirację posłużą dzieła miłosierdzia.

Uroczyste inauguracja szopki i choinki na placu św. Piotra będzie miała miejsce w sobotę 7 grudnia. Tego dnia rano delegacje z Polski, z Kampanii oraz małych dzieci zostaną przyjęte przez Papieża na audiencji. Bożonarodzeniowy wystrój Placu św. Piotra będzie można podziwiać do niedzieli 7 stycznia, do uroczystości Chrztu Pańskiego, kiedy to kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Oceń treść:
Źródło:
;