Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Wydarzenia: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Z Bogiem

Chrystus na barce - modlitwa o pokój dla Europy

modlitwa o pokój fot. Chrystus na barce

"Chrystus na barce" to inicjatywa młodych ludzi ze wspólnoty Chrystus w Starym Mieście i zespołu Jaspis. Chcą razem modlić się o pokój, solidarność i powrót Europy do chrześcijańskich korzeni. Dlatego po raz pierwszy spotkają się 11 lipca 2017 r., w święto św. Benedykta - głównego patrona Europy.

 

Na terroryzm, przemoc chcą odpowiedzieć wspólną modlitwą i wołaniem do mieszkańców Europy, by na nowo zwrócili się do Boga. Piszą: “Wierzymy, że iskra duchowej odnowy naszego Kontynentu wyjdzie z naszego kraju. Chcemy, by ludzie żyli bez strachu, bez lęku o swoje życie.
Mówimy stanowcze NIE terroryzmowi, a zarazem mówimy TAK Jezusowi, jako naszemu Panu i Zbawicielu”.

Podczas spotkani na barce będą obecne relikwie pierwszego stopnia błogosławionych męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Udział w uroczystościach zapowiedzieli prowincjał krakowskich oo. franciszkanów o. Marian Gołąb oraz prowincjał argentyńskich oo. franciszkanów: o. Cuccaro Aldo.

PLAN:

od 10:00 - wystawa "Quo vadis, Europo?", której celem będzie zwrócenie uwagi na obecną sytuację w Europie, zbiórka funduszy dla potrzebujacych w Syrii
18:00 – wyjście ewangelizatorów na bulwary wiślane
19:00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Muskusa
20:30-22:00 - Uwielbienie z zespołem Jaspis

Miejsce: barka "Nimfa", przystań Wawel, bulwar Czerwieński

 

Oceń treść:
;