Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Kulturalnie

kościół świetej katarzyny w krakowie fot. KP/Fra3.pl Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty w Krakowie

19 koncertów w krakowskich świątyniach to część programu Cracovia Sacra. 14 i 15 sierpnia będzie można zobaczyć też niedostępne na co dzień zakamarki kościołów i klasztorów. Wydarzenie jest częścią cyklu Krakowskie Noce.

 

Tegoroczna edycja Nocy Cracovia Sacra odbywa się pod hasłem „Skarby krakowskich klasztorów”. W programie, oprócz koncertów o tematyce sakralnej i wystaw, przewidziano zwiedzanie najpiękniejszych świątyń Krakowa i okolic, odkrywanie kościelnych zabytków oraz dzieł sztuki. 

Podczas dwóch dni i nocy będzie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Na zainteresowanych czekają nie lada atrakcje, m.in. zwiedzanie biblioteki i archiwum w klasztorze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, wystawa „Skarby biblioteki” w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Piasku i warsztaty dla dzieci „Wczoraj i dziś, czyli co to jest zabytek?” w opactwie oo. benedyktynów w Tyńcu.

Inauguracja tegorocznej edycji Nocy Cracovia Sacra została zaplanowana na poniedziałek 14 sierpnia o godz. 19.45 w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Koncert inauguracyjny rozpocznie się o godz. 20. W programie Symfonia nr 1 „Chrztu” na chór i orkiestrę P. Sydora (światowa prapremiera), w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Górecki Chamber Choir.

Organizatorem Nocy Cracovia Sacra jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z krakowskimi klasztorami i kościołami.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre obowiązują nieodpłatne wejściówki – dostępne w Centrum Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11. Bilety będą dostępne od 8 sierpnia.

Oceń treść:
Źródło:
;