Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Wydarzenia: Dzień Roku Przestępnego

Sobota po Popielcu

Z Bogiem

Cykl konferencji „Spotkania z duszą" w Księgarni św. Stanisława

spotkania z duszą fot. Wydawnictwo św. Stanisława BM

Księgarnia św. Stanisława przy ul. Wiślnej 12a jest ważnym miejscem na mapie krakowskich księgarń o profilu religijnym. W kwietniu tego roku ruszają w niej „Spotkania z duszą” (cykl konferencji dla dorosłych) oraz „Małe spotkania z duszą”, stworzone z myślą o najmłodszych.

 

Comiesięczne wydarzenia dadzą czytelnikom szansę poznania cenionych autorów – teologów, rekolekcjonistów i publicystów – oraz wzięcia udziału w debatach na aktualne tematy z życia Kościoła.

Każde z wieczornych spotkań będzie rozpoczynał krótki przegląd nowości i zapowiedzi wydawnictw katolickich. Drugą częścią będzie wywiad z zaproszonym gościem. Będzie też czas na zadawanie pytań przez publiczność.

Dla dzieci przygotowano sobotnie zajęcia warsztatowe i animacje. Przez zabawę pod okiem pedagoga i katechety będą one mogły pogłębić swoją wiarę. W ramach „Małych spotkań z duszą” dzieci poznają opowieści i postaci biblijne. Organizatorzy zadbają również o to, by tematy warsztatów korespondowały z ważniejszymi świętami roku liturgicznego. Na pierwsze warsztaty Księgarnia św. Stanisława zaprasza już w maju.

Inauguracyjne „Spotkanie z duszą” odbędzie się 11 kwietnia (czwartek) o godz. 18. Gościem spotkania pod tytułem „Jak Jahwe skakał ponad domami, czyli o przeżyciu Triduum Paschalnego” będzie ks. Krzysztof Porosło.

Ks. Krzysztof Porosło jest doktorantem teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie, pasjonatem i popularyzatorem liturgii, autorem kilkunastu poczytnych książek, poświęconych zagadnieniom liturgicznym. Nagrania jego rekolekcji i homilii można znaleźć na stronie www.baptysterium.pl 

Spotkanie poprowadzi Miłosz Kluba, dziennikarz krakowskiego „Gościa Niedzielnego”.

Na spotkania w odnowionym wnętrzu księgarni zapraszają organizatorzy: Księgarnia św. Stanisława i agencja kreatywna TBC Project.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1368038736671988/ 

Oceń treść:
;