Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Pod oknem

Dar rozumu – według bp. Rysia

rekolekcje ogień dla nas fot. Materiały prasowe

Dar rozumu będzie tematem rozważań drugiej odsłony rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”, która odbędzie się w sobotę 10 grudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Na spotkanie zaproszeni są nie tylko ci, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016, ale wszyscy, którzy chcieliby poznać działanie Ducha Świętego w swoim życiu.

 

Po raz drugi młodzi archidiecezji krakowskiej zgromadzą się w łagiewnickim sanktuarium w ramach nowego cyklu spotkań, który omawia dary Ducha Świętego. Osoby z całej Polski i świata mogą uczestniczyć przez transmisję online. Wyjątkowy charakter uroczystości nada Msza Święta Roratnia. Dodatkowym elementem będzie zbiórka dobrowolnych ofiar na „Sylwester z ubogimi”.

Czynnie uczestniczyć w posługach w sanktuarium wraz z wolontariuszami będą przedstawiciele wspólnoty "namARKA” oraz Towarzystwa Ducha Świętego. Działalność wspólnoty zaprezentowana będzie w filmie przygotowanym przez dwóch z prowadzących rekolekcje: Mateusza Ochmana i Tomasza Adamskiego, w świadectwie przedstawicieli wspólnoty oraz posługach w trakcie spotkania.

Na zakończenie pierwszej odsłony rekolekcji w listopadzie biskup zaprosił młodych, by zachęcili co najmniej kolejne dwie osoby do przyjścia na wydarzenie. Młodym wręczono wizytówki z przypomnieniem. Organizatorzy szacują, że w listopadzie zgromadziło się ok. 3000 osób.

„To było absolutnie najlepsze wprowadzenie w adwent!” „Najlepsze ANDRZEJKI w moim życiu” komentują listopadową edycję użytkownicy portalu Facebook pod wydarzeniem rekolekcji. Media społecznościowe po raz kolejny umożliwią uczestnictwo osobom spoza Krakowa. Relacja na żywo odbywać się będzie przez kanał YouTube, bieżące wydarzenia relacjonowane będą przez Twitter, a zdjęcia umieszczane w galerii Flickr.

Oceń treść:
;