Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa

Wydarzenia: Dzień Babci

Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Pod oknem

Dni ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży w Krakowie-Mistrzejowicach

plakat fot. materiały prasowe

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach zaprasza w dniach 20-21 listopada na weekend ewangelizacyjny, otwierający głoszenie Katechez Dobrej Nowiny.

 

„Masz dość pandemii? Nie ma takiej nocy, w której byłbyś zupełnie sam” zwraca uwagę parafia św. Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach, która w dniach 20-21 listopada zaprasza na weekend ewangelizacyjny, otwierający głoszenie Katechez Dobrej Nowiny. – Przyjdź koniecznie, przyprowadź kogoś kto potrzebuje przytulenia, kto chce usłyszeć dobrą wiadomość – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

W sobotę 20 listopada o godz. 19.00 w górnym kościele zaplanowane jest spotkanie z bratem Marcinem Świądrem, kapucynem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie ikonopisarzy w Polsce, autorem niemal siedmiuset ikon i obrazów. – Nie ma takiej nocy, w której zostajesz zupełnie sam. Nawet wtedy gdy wszystkie Twoje zmysły krzyczą, że Boga nie ma. Gdy niezawinione cierpienie kruszy ostatnie resztki nadziei, to moment w którym możesz przekonać się, że dla Boga noc jest jak światło, w którym Twoje życie może stać się Świętem. Przyjdź po klucz do nowego mieszkania – mówi brat Marcin Świąder, który po śmierci swojej mamy napisał nową ikonę – krzyż, do której przygotował katechezę o sensie cierpienia.

W niedzielę 21 listopada o godz. 11.30 w dolnym kościele, po Mszy św. dla dzieci odbędą się rodzinne warsztaty stolarskie, w czasie których dzieci – z pomocą dorosłych – zbudują różne przedmioty z drewnianych elementów – tym razem tematem zajęć będzie „robot”. Poprowadzą je Ola i Piotr Wołkowscy (Boski Rydwan i Kurza mama, autorka popularnego bloga: www.jaklubimy.pl) – współcześni wielodzietni, którzy przy okazji opowiedzą o tym, jak przeżyć z sześciorgiem dzieci i znaleźć czas na randkę z Bogiem. Na warsztaty zaproszone są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każde dziecko będzie pracowało w parze ze swoim rodzicem/ opiekunem. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń, których można dokonywać pod nr 601-206-116 lub via e-mail ewa.plechawska@gmail.com.

O godz. 14.00 zaplanowano spotkanie autorskie z rodzicami siedmiorga dzieci – Julką i Jakubem Wołkami, które będzie zwieńczone koncertem muzycznym. Julka jest autorką książki „Cud Bożego Narodzenia” —opowieści dla dzieci i wszystkich, którzy chcą poczuć się dziećmi. Ta książeczka powstała z potrzeby serca, bo literatura pomaga jej rozmawiać z dziećmi o różnych sprawach, także tych trudnych i wymagających wysiłku. – Odkąd pamiętam, miałam dwa marzenia. Chciałam być mamą i pisarką. W wieku czterech lat przystąpiłam do działania i napisałam swoją pierwszą książkę. Później kolejną i kolejną… Szuflada powoli się zapełniała. Dorosłam i w moim życiu spełniło się marzenie o założeniu rodziny. Dziś jestem szczęśliwą żoną Kuby i mamą Amelki, Ani, Marianki, Róży i Leona. Powoli wracam do marzenia o pisaniu – mówi Julka Wołek.

O godz. 20.00 na placu przed kościołem odbędzie się pokaz cyrkowy, spektakl światła przy muzyce i świadectwo zatytułowane „Połykacz ognia – jak dojrzałem do blasku Chrystusa”. – Mam wiele pasji np: gra na bębnach, strzelectwo sportowe czy podróżowanie. Jednak z zamiłowania jestem kuglarzem. Lubię żonglować tym co mi w ręce wpadnie, jeździć na monocyklu - jednokołowym rowerku, chodzić na szczudłach i igrać z ogniem – mówi o sobie Piotr Krawczyk, z wykształcenia magister pedagogiki resocjalizacyjnej z interwencją kryzysową, z zamiłowania – kuglarz.

Weekendowe dni ewangelizacyjne są wydarzeniem inaugurującym głoszenie katechez Dobrej Nowiny w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach, na które od 23 listopada we wtorki i czwartki zapraszają ksiądz proboszcz i katechiści.

Oceń treść:
;