Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Wydarzenia: Dzień Modlitw Za Więźniów

Małopolska

Dobre uczynki zawładnęły Małopolską

good deeds day w małopolsce fot. BP UMWM

Piątek trzynastego nie zawsze musi być pechowy, zwłaszcza gdy właśnie tego dnia w całej Małopolsce rozpoczęto świętowanie Dnia Dobrych Uczynków (ang. Good Deeds Day). Województwo Małopolskie już po raz kolejny włączyło się do tej międzynarodowej akcji dzielenia się dobrem.

 

Cała Małopolska stała się dziś miejscem wypełnionym uśmiechem, życzliwością i oczywiście dobrymi uczynkami. Po raz kolejny włączamy się w organizację Dnia Dobrych Uczynków, przez co pokazujemy, że warto wyciągać pomocną dłoń do drugiego człowieka i czynić coś dla naszego wspólnego dobra

– mówi marszałek Jacek Krupa, który objął wydarzenie swoim patronatem honorowym. Przypomina również, że Dzień Dobrych Uczynków na całym świecie jest organizowany już od 11 lat. - Dotychczas wzięło w nim udział 2 mln wolontariuszy z ponad 93 krajów, a Małopolanie kontynuują tę tradycję także w tym roku – dodaje.

W jaki sposób zachęcano do czynienia dobrych uczynków mieszkańców Małopolski? 13 kwietnia na ulicach Krakowa, Nowego Sącza, Oświęcimia i Tarnowa można było spotkać wolontariuszy i wziąć udział w specjalnej Loterii Dobrych Uczynków. Co trzeba było zrobić, aby do niej się włączyć? Po prostu wylosować sentencję, która zawiera propozycję dobrego uczynku i potem… wcielić go w życie. Przez to można sobie uświadomić jak mało trzeba, aby świat wokół stał się lepszy i bardziej przyjazny.

Wolontariusze z losami pojawili się jednak nie tylko na ulicach małopolskich miast. Mieszkańcy i turyści mogli spotkać ich także w Kolejach Małopolskich (na trasie Kraków Główny – Tarnów). Całej akcji oczywiście towarzyszyło też sporo radości, a także słodkości i ciekawych upomników związanych rzecz jasna z Małopolską.

To jednak nie koniec – kto nie może dziś wziąć udziału w akcji, ten ma jeszcze na to szansę. Kolejne wydarzenia związane z Dniem Dobrych Uczynków ciągle przed nami – ich kumulacja nastąpi w niedzielę, 15 kwietnia. Właśnie wtedy będzie można wziąć udział w kolejnych akcjach dobroczynnych organizowanych pod hasłem "razem dla wspólnego dobra!”.

Oceń treść:
Źródło:
;