Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

Wydarzenia:

Polska

Droga Krzyżowa, msze święte i rekolekcje wielkopostne na antenach Polskiego Radia

radio fot. pixabay.com

Od tego tygodnia na antenach Polskiego Radia transmitowane będą dodatkowe nabożeństwa: Droga Krzyżowa, msze święte oraz rekolekcje wielkopostne. W związku z epidemią koronawirusa nowe ramówki wprowadziły wszystkie programy publicznego nadawcy.

 

Zarząd Polskiego Radia zdecydował, że Program 1 Polskiego Radia w najbliższy piątek, 20 marca, o godz. 18.30 będzie emitować Drogę Krzyżową. Radiowa Jedynka, poza mszą świętą niedzielną o godz. 9.00, wprowadziła dodatkową transmisję nabożeństwa o godz. 19.00.

W związku z tym, że udział w tradycyjnej formie rekolekcji wielkopostnych jest obecnie ograniczony, ich radiową formułę zaproponuje także Naczelna Redakcja Programów Katolickich Polskiego Radia. Działania te wpisują się w misję nadawcy publicznego, którą Polskie Radio realizuje już od 95 lat.

Program 2 Polskiego Radia w najbliższą niedzielę, 22 marca, o godz. 8.00 nada liturgię prawosławną Trzeciej Niedzieli Wielkiego Postu z cerkwi św. Jana Klimaka w Warszawie, a o godz. 18.00 nabożeństwo Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

 

W związku z epidemią koronawirusa i choroby COVID-19 Polskie Radio tymczasowo zmieniło ramówki na wszystkich swoich antenach.

Wprowadziło więcej programów poradnikowych, edukacyjnych i informacyjnych dotyczących przeciwdziałania epidemii.

Dziennikarze Polskiego Radia przekazują tylko sprawdzone i wiarygodne informacje, tak aby zwiększać poczucie bezpieczeństwa i poziom wiedzy swoich słuchaczy w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Oceń treść:
;