Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Wydarzenia: Światowy Dzień Walki ze Wścieklizną

Wspomnienie św. Wacława, męczennika

Komentarze

Europoseł Jan Olbrycht: nie poddawać prawdy głosowaniu

 fot. Wiesław Przeczek / wikipedia.org

Przełom w inicjatywie „Jeden z nas”. Dąży ona do zakazu finansowania aborcji z budżetu unijnego. Pod wnioskiem w tej sprawie podpisało się niemal 2 mln obywateli z krajów unijnych, a mimo to projekt ten został odrzucony przez Komisję Europejską. Teraz petycja ta została złożona do Parlamentu Europejskiego, który na poziomie Komisji ds. Petycji a następnie na forum parlamentu podejmie ten temat.

 

Warto zaznaczyć, iż sprawą zajmuje się już Europejski Trybunał Sprawiedliwości, który bada zasadność i podstawy prawne odrzucenia europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Jeden z nas” przez Komisję Europejską. Mówi europoseł Jan Olbrycht.

„Ta inicjatywa nie została przyjęta przez Komisję Europejską, ale jest to zgodne z przepisami. Komisja ma obowiązek wysłuchać, po czym nadaje bieg bądź nie. Ponieważ Komisja nie nadała temu biegu te środowiska się zintegrowały, stworzyły międzynarodową federację, oczywiście, nie mając zamiaru odstąpić od pewnych działań, zarówno uświadamiających, jak i prowadzących do pewnych rozstrzygnięć prawnych. W tej chwili jesteśmy świadkami innego podejścia, zwrócenia się do Parlamentu Europejskiego, a nie Komisji. Parlament się tym zajmie i podejmie decyzję, czy podjąć dyskusję na ten temat. Sprawa jest bardzo poważna, musimy bardzo uważać, żeby w tej sprawie walczyć o prawdę, a równocześnie nie poddawać prawdy głosowaniu, bo gdyby dziś została poddana głosowaniu, to by ją odrzucono” – powiedział Jan Olbrycht.

Źródło:
;