Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Wydarzenia: Dzień niespodziewanego całusa

Siódma Niedziela zwykła

Świat

Franciszek potwierdza wizytę na ŚDM w Panamie

flaga panamy na śdm fot. KP/FRA#.pl

Stolica Apostolska ogłosiła, że Papież Franciszek odwiedzi Panamę w dniach 23-27 stycznia 2019 r. z okazji Światowych Dni Młodzieży.

 

"Ta wiadomość daje ogromną radość wszystkim organizatorom ŚDM i jesteśmy zachęceni tym, że z pewnością 'Piotrem', który przybędzie do Panamy będzie Papież Franciszek” powiedział Arcybiskup Panamy i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 - José Domingo Ulloa Mendieta.

Decyzja Ojca Świętego została ogłoszona w czasie specjalnego spotkania, zorganizowanego przez arcybiskupa Ulloa. Odbyło się to w obecności Prezydenta Republiki Panamy Juana Carlosa Varela oraz Nuncjusza Apostolskiego w Panamie Arcybiskupa Mirosława Adamczyka. „Dzięki wiadomości od Ojca Świętego jeszcze wyraziściej widać, że ŚDM są projektem krajowym, za który odpowiedzialne jest państwo i Kościół i to jest powód, dla którego musimy współpracować w tym przedsięwzięciu, aby przyniosło owoce dla narodu i świata” dodał Arcybiskup.

Metropolita Panamy zaznaczył, że w czasie swojego pobytu „Papież Franciszek poświęci Bazylikę Katedralną Santa Maria la Antigua, znajdującą się na starym mieście”. Budynek katedry ma ponad 220 lat i został gruntownie odrestaurowany przy wsparciu sektora publicznego. „To będzie wyjątkowy moment dla naszego Kościoła lokalnego, kiedy to zostaniemy zgromadzeni wokół Chrystusa jako całe duchowieństwo kraju, zakonnicy i zakonnice, przedstawiciele ruchów kościelnych, grup pastoralnych i parafii Archidiecezji” powiedział abp Ulloa. 

Víctor Chang, Sekretarz Generalny Komitetu ogłosił, że Ojciec Święty spotka się z biskupami Ameryki Centralnej, władzami państwowymi, przedstawicielami organizacji społecznych i liderami różnych wspólnot religijnych Panamy. Szczegółowy plan wizyty zostanie ogłoszony w listopadzie.

Oceń treść:
;