Imieniny: Roberta, Wieslawa

Wydarzenia: Dzień Chemika

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Z Bogiem

 fot. Łukasz Kaczyński

W niedzielny wieczór Wieliczka wypełniła się modlitwą uwielbienia. Wszystko za sprawą energetyzującego koncertu w Mediatece, który promował najnowszą płytę o. Łukasza Buksy OFM pt. „Wielbimy”.

Wzniesione ręce, śpiewanie na zmianę z publicznością czy po prostu modlitwa uwielbienia, która wypełniła przestrzeń - tak w skrócie można opisać to, co działo się na niedzielnym koncercie znanego franciszkańskiego rekolekcjonisty i muzyka w Wieliczce.

Wydarzenie promowało najnowszą płytę o. Łukasza Buksy, która ma pomóc słuchaczom stawać przed Bogiem na modlitwie uwielbienia. - Uwielbienie sprawia ludziom czasem trudność, a przecież podczas tej modlitwy właśnie stajemy się jednością z naszym Stwórcą. I to On wspomaga nas w codzienności, a Jego uwielbianie otwiera najmocniej serce na Boskie działanie  - tłumaczył zakonnik.

Dodał, że na krążek składa się 10 utworów, która mają chilloutowo-soulowy klimat. - Każde słowo i dźwięk z niego ma być sposobem na wypowiedzenie do Boga prawdziwej modlitwy serca. Ufam, że słuchacze będą z niego korzystać jak modlitwy, która ma piękną i kojącą formę - wyraził nadzieję franciszkanin.

Choć była to premiera płyty, publiczność bardzo szybka nauczyła się mocno dotykających tekstów nowych utworów. „Daj mi Panie prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję, doskonałą miłość, poznanie i zrozumienie” - brzmiał fragment jednego z nich.

O. Buksa podkreślił, że różnorodność kompozycji zapewnia, że na pewno każdy znajdzie coś, czym będzie mógł uwielbiać Boga. - Nie bójmy się uwielbiać i być wdzięczni za dar tej modlitwy. Bądźmy blisko Niego. Uwielbienie to łaska i taki czas, który zaprocentuje w naszym życiu bez wątpienia - zachęcił do uwielbiania Boga z płytą zakonnik.

Także osoby, które przybyły na koncert, potwierdzały, że był to dla nich owocny wieczór. - Ta muzyka składania do przemyśleń i można w nią wejść, ale cały czas będą zwróconym w stronę Boga. To głębokie i energetyczne doświadczenie uwielbienia - przyznała Dominika.

O. Łukasz Buksa OFM to franciszkanin, duszpasterz młodzieży, muzyk oraz instruktor snowboardu. Jest także rekolekcjonistą i pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej „Obudź się! Możesz Więcej!”. „Wielbimy” to jego siódma płyta, wcześniej ukazały się m.in. płyt „Możesz Więcej” i „Miłosierny”. Franciszkanin prowadzi również RekoSKI - niezwykłe rekolekcje łączące troskę o ducha i ciało. Więcej informacji na temat zakonnika i jego działalności można znaleźć na stronie www.buksalukasz.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;