Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Wydarzenia: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Z Bogiem

Ich areopag wiary z Dominiką Figurską

ich areopag wiary fot. WSD Kraków

We wtorek 13 czerwca w krakowskim Seminarium Duchownym odbędzie się spotkanie z cyklu "Ich Areopag Wiary". Gościem kleryków i młodych dziennikarzy będzie aktorka Dominika Figurska. Początek spotkania w auli Seminarium przy ulicy Podzamcze 8 o godzinie 19:30.

Projekt Ich Areopag Wiary rozpoczął się w 2013 roku i trwa do dziś. W każdym roku akademickim odbywają się 4-5 spotkań. Każde z nich ma charakter „wywiadu rzeki" przeprowadzonego przez studenta świeckiego i kleryka.

Termin Areopag, który znajduje się w haśle i logotypie naszego projektu, nawiązuje do wydarzenia, opisanego w Dziejach Apostolskich (17,18-34). Święty Paweł, podczas pobytu w Atenach, został zaprowadzony przez filozofów epikurejskich i stoickich na wzgórze, usytuowane na południe od agory (rynku), zwane wzgórzem Aresa (Areopag). Apostoł podejmując problem, postawiony przez filozofów: jaką to nową naukę głosisz, wystąpił z mową poświęconą przepowiadaniu o prawdziwym Bogu, przeciwstawiając Go koncepcjom pogańskim. W związku z tym, przez Areopag będziemy rozumieli tą przestrzeń naszego życia, w której głosimy Dobrą Nowinę o Jezusie. Bardzo ważnym elementem nazwy naszego projektu jest zaimek ich, który wskazuje na przynależność kogoś lub czegoś do danej osoby lub rzeczy. Zatem projekt Ich Areopag Wiary nie będzie tworzył przestrzeni do prowadzenia konfrontacji z innymi poglądami, czy wyobrażeniami na temat Boga, ale do poznania jak przepowiadają o Bogu zaproszeni goście w charakterystycznych dla siebie środowiskach. Mamy nadzieję, że takie świadectwo będzie dobrą okazją do wzajemnego ubogacenia się wiarą, a także zainspiruje poszukujących Boga do wejścia na jej drogę.

Oceń treść:
;