Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Wydarzenia: Katarzynki

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy

Jaśniej

Internetowy kurs rozeznawania powołania i podejmowania życiowych wyborów

 fot. Fotolia.com

Powstała internetowa forma kursu rozeznawania powołania. - Nasza platforma służy nie tylko do rozeznawania powołania, ale ma wspomagać każde ważniejsze życiowe wybory - mówi autor strony www.rozeznajpowolanie.pl, o. Wojciech Werhun SJ.

Idea kursu zrodziła się w związku z pandemią koronawirusa. - Miałem prowadzić rekolekcje powołaniowe dla młodych mężczyzn zainteresowanych wstąpieniem do zakonu jezuitów, które oczywiście w związku z wybuchem epidemii nie mogły się odbyć. Stąd powstał pomysł, by spotkać się on-line - opisuje jezuita.

Pierwsza edycja kursu trwała od 1 do 3 maja. W czasie pierwszego dnia 25 uczestników kursu zapoznawało się z podstawowymi narzędziami podejmowania decyzji i projektowania swojej przyszłości oraz otrzymało zestawy ćwiczeń z dziedziny duchowości i rozwoju osobistego. Dzięki temu mogli oni sprecyzować cel swojego życia i konkretnie zabrać się za jego planowanie.

Dwa kolejne dni miały uświadomić mężczyznom, jak ważne jest pozostawienie na chwilę swoich oczekiwań i pobycie w ciszy z Bogiem. Był to też czas na to, by zapoznać ich z porcją duchowości jezuickiej i fragmentami jezuickich dokumentów. - Jak wynika z ankiet, które zebraliśmy, uczestnicy byli bardzo zadowoleni i wskazali, że część rad praktycznych przydałaby się w zasadzie wszystkim ludziom - ocenia o. Werhun.

To potwierdziło wstępne założenia inicjatora kursu rozeznawania powołania on-line, by w domyśle nie był on związany z żadnym zgromadzeniem, żadną formą życia czy też jego etapem. - Dlatego właśnie obecnie budujemy stronę w taki sposób, by stała się ona źródłem wiedzy i pomocą przy podejmowaniu jakichkolwiek ważniejszych decyzji życiowych, w oparciu o Boże wskazania - podkreśla o. Werhun.

Jak dodaje zakonnik, widać coraz większe zainteresowanie stroną wśród osób, które znajdują się w różnych momentach życia i nie wiedzą często, co zrobić, by dany wybór był dobry i przyniósł jak najwięcej korzyści.

- Te momenty dotyczą każdego z nas. To może być oczywiście powołanie do życia duchowego, ale przecież i zmiana pracy, urodzenie się dziecka czy też śmierć kogoś bliskiego. Definicje wyborów, które kształtują nasze życiowe drogi są różne, jednak można skorzystać z narzędzi, które sprawią, że ich podejmowanie stanie się może choć trochę łatwiejsze - wskazuje jezuita.

 „Zaczynasz myśleć o swojej przyszłości i nie wiesz jak się za to zabrać? A może masz już poważne życiowe doświadczenie, ale czujesz, że czegoś brakuje i coś trzeba zmienić? Jeżeli tak, to ten kurs jest właśnie dla ciebie!” - brzmi zachęta do udziału w kursie.

Na stronie www.rozeznajpowolanie.pl można zapisać się na newsletter, dzięki któremu zainteresowani będą otrzymywać informacje o nadchodzących edycjach kursu lub pojedynczych webinarach.

Strona zawiera serię sześciu modułów złożonych z konferencji wideo, bazy artykułów oraz ćwiczeń do wykonania. Prowadzony jest tam także blog, gdzie można znaleźć odpowiedzi na różne pytania, w tym „Jak wybrać zakon?”, „Rozmowa powołaniowa: o co mnie zapytają?” czy „Czego żałujemy?”.

Oceń treść:
Źródło:
;