Imieniny: Ryszarda, Pankracego, Ingi

Wydarzenia:

Pod oknem

Kard. Stanisław Dziwisz: Mamy być „piątą Ewangelią”

kardynał dziwisz fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

Kard. Stanisław Dziwisz wyjaśnia w jaki sposób należy żyć Eucharystią po jej przyjęciu, w codzienności. Prezentujemy kolejny odcinek internetowych rekolekcji Archidiecezji Krakowskiej #AdwentowaPierwszaPomoc.

 

Kardynał powiedział, że już w kościele należy podziękować za wielki dar spotkania z Jezusem. Po Mszy św. trzeba pamiętać, że Jezus jest obok, jako źródło siły i wspiera w codziennych trudach. Dar Eucharystii zobowiązuje, by o Nim świadczyć. – Mamy być „piątą Ewangelią”. To znaczy, że mamy świadczyć o Chrystusie tak, żeby ludzie patrząc na nas, na tych, którzy żyją Eucharystią, poznali poprzez nas Chrystusa – powiedział. Eucharystia to także wiatyk, pożywienie na drogę. Kardynał przypomniał, że Jan Paweł II był zakochany w Chrystusie i poprzez Niego miłował każdego człowieka. Należy brać przykład z życia wszystkich świętych, którzy wzywają, by być wiernym Jezusowi.- Eucharystia, którą przyjmujemy wzywa nas do miłości Boga i bliźniego – zakończył kardynał.

Ks. Piotr Szweda, misjonarz saletyn i ratownik zauważył, że dobrze przeżyta Msza św. jest impulsem do tego, by postawić Chrystusa na pierwszym miejscu i odmienić swe życie. Eucharystię należy przekładać na swą codzienność, dzięki modlitwie, życiu sakramentalnemu i włączaniu się we wspólnoty. Podobnie pomoc osobie poszkodowanej nie kończy się na miejscu zdarzenia, ale ma swój dalszy ciąg w szpitalu.

#AdwentowaPierwszaPomoc to internetowe rekolekcje Archidiecezji Krakowskiej prowadzone przez biskupów krakowskich, którzy podejmują rozważania skupione wokół tematu nowego programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”. Księża biskupi mówią o przygotowaniu, przeżywaniu celebracji Mszy świętej, a także o życiu tajemnicą Eucharystii na co dzień, po wyjściu z kościoła. W rekolekcyjną tematykę internautów wprowadza także ks. Piotr Szweda, misjonarz saletyn, który jest równocześnie ratownikiem związanym ze Stowarzyszeniem Maltańczycy Służba Medyczna.

Oceń treść:
Źródło:
;