Imieniny: Szymona, Tadeusza

Wydarzenia: Dzień Odpoczynku Dla Zszarganych Nerwów

Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Kulturalnie

portret wyspiańskiego z żoną fot. wikipedia.org

Unikalna instalacja świetlna, przedłużone godziny otwarcia, tańsze bilety i zwiedzanie wystawy „Wyspiański” z przewodnikiem – to tylko niektóre atrakcje Karnawału z Wyspiańskim. Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do Gmachu Głównego od 2 do 4 lutego.

 

Karnawał z Wyspiańskim będzie szansą na zwiedzenie wystawy tego artysty w Muzeum Narodowym w Krakowie dla wszystkich, którzy rozpoczynają życie towarzyskie późnym popołudniem. W pierwszy lutowy weekend ekspozycja będzie otwarta do godz. 21, a bilety na zwiedzanie w godzinach 16.00 -21.00 można będzie kupić w promocyjnej cenie 5 zł (cena regularna to 20 zł za bilet normalny i 10 za ulgowy). 

Gmach Główny MNK będzie w tych dniach widoczny z daleka za sprawą unikalnej instalacji świetlnej, prezentowanej po zmroku na jego fasadzie. Mapping (pokaz świetlny) inspirowany motywami z twórczości plastycznej i cytatami z dramatów Stanisława Wyspiańskiego po raz pierwszy będzie można oglądać w tej części Krakowa. Wielbiciele sztuki Wyspiańskiego mogą liczyć także na zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (w cenie biletu) od piątku do niedzieli o godzinach 16:00, 17:30 i 19:00. W sobotę 3 lutego o godz. 17.30 po wystawie oprowadzi wicedyrektor MNK, autor książki „Stanisław Wyspiański. Na chęciach mi nie braknie” Łukasz Gaweł. 

Amatorzy wcześniejszego zwiedzania także znajdą coś dla siebie: w niedzielę oprowadzanie po wystawie o godz. 12.00, a w sobotę o 14.00. Nastolatków i ich rodziny pracownicy MNK zachęcają natomiast do wzięcia udziału w warsztatach animacji poklatkowej z cyklu „10 + sztuka”, których tematem będzie „Zielnik” Stanisława Wyspiańskiego. Początek w sobotę o godz. 10.30.

Animacja została sfinansowana z środków Miasta Krakowa. Wydarzenie towarzyszy kampanii promocyjnej wystawy „Wyspiański” realizowanej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Oceń treść:
;