Imieniny: Izydora, Waclawa

Wydarzenia: Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

Z Bogiem

Katecheza Adwentowa - Ratunku SMOG

Czy jako rodzice, wychowawcy mamy wpływ na to jak kształtuje się duchowość dziecka? Zdecydowanie tak! Duchowość nie rozwija się w wykreowanych sztucznie sytuacjach, rodzi się w codzienności w relacji wobec Boga, innych ludzi, oraz świata. 

 

Nie znaczy to, że nie warto wskazywać dzieciom inspirujących przeżyć, zapewniać nowych doświadczeń, które będą to zaciekawienie i otwarcie na Boga pobudzać lub na nie odpowiadać. Wystarczy dać im na to przestrzeń, czas. Żyjemy w pluralistycznym i wielowątkowym świecie. Toteż ogromnym wyzwaniem dla wspólnoty Kościoła jest komunikacja za pomocą środków, które bedą czytelne dla współczesnego człowieka. Katecheza Adwentowa "Ratunku Smog" w sposób otwarty a nie pouczający odpowiada na potrzeby nowych pokoleń dzieci. Uczy pewnego sposobu bycia człowiekiem w bliskości z innymi. Uczy postrzegać i doświadczać chrześcijaństwo nie jako nudna rozgoryczona stagnacje ale dynamiczna zdolność kształtowania świata.

Zapraszamy Rodziców i Dzieci (Szkoła Podstawowa klasy 0-3) na Katechezę Adwentową - Ratunku SMOG, którą poprowadzą: ks. Łukasz Piórkowski, Dominik, Monika, Zosia Radziszowscy, Noemi Lejmel, Krakowscy Wodzireje oraz Matula Band Data. 

Katecheza odbędzie się 9 grudnia 2017 godziny 10.00 do 12.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w Auli Świętego Jana Pawła II.

Szczegóły i zapisy na stronie: https://ratunkusmog.pl/ 

Oceń treść:
;