Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra

Wydarzenia: Dzień Bez Krawata

Polska

 fot. Materiały prasowe

Kiedy znajdziesz drogocenny skarb, chcesz o nim opowiadać. Kiedy znajdziesz prawdziwą miłość, chcesz nią obdarzać innych. Kiedy znajdziesz nieprzerwaną radość, chcesz się nią dzielić z całym światem! Ci, którzy znaleźli najważniejszy skarb – prawdziwą Miłość, dającą nieskończoną radość, chcą podzielić się tym 4 czerwca. Tego dnia na Długim Targu w Gdańsku pod hasłem „Szczęśliwi jesteście!” odbędzie się tegoroczna edycja akcji Katolicy na Ulicy.

 

Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. (Mt 13,44)

 

- Wiara w zmartwychwstałego Jezusa to nie jest tylko coś, co zamykamy w sercu, kościele czy domu. Chcemy pokazać ją tym, którzy jeszcze nie doświadczyli uwalniającej miłości Ojca – podkreśla Wojciech Kruk, koordynator akcji Katolicy na Ulicy z ramienia Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

W tym roku na Długim Targu zobaczymy prawdziwą eksplozję energii i radości. Wszystko to, byśmy we wspólnocie, przepełnieni szczęściem wewnętrznym, mogli uczcić ten wyjątkowy dzień – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To spotkanie przy wspólnym śpiewie i tańcu co roku staje się przedłużeniem radości z tego, że Jezus Eucharystyczny wychodzi na ulice naszych miast.

Całe wydarzenie Katolicy na Ulicy podzielone zostało na dwie części:

Strefę Radości, w której taniec, świadectwa i wspólna zabawa (start godz. 16.30)

Strefę Chwały, której kulminacyjnym punktem jest koncert uwielbienia w wykonaniu orkiestry symfonicznej oraz chóru trójmiejskich wspólnot (start godz. 19.00)

- Tradycyjnie zatańczymy pod sceną na Długim Targu Poloneza, jako taniec zwycięstwa, radości i jedności – dodaje Wojciech Kruk. W latach ubiegłych dochodziło do rekordowej liczby 700 osób tańczących ten uroczysty i reprezentacyjny taniec narodowy na środku gdańskiego Starego Miasta.

Inicjatywa Katolicy na Ulicy organizowana jest od 16 lat, kiedy to po raz pierwszy w 1999 roku z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Wybrzeżu odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna pod tym właśnie hasłem. Od tego czasu wpisała się ona na stałe w trójmiejski kalendarz. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”, w którego skład wchodzi 17 wspólnot, skupiających około 1500 osób z Trójmiasta i okolic.

;