Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida

Wydarzenia: Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

Wartości

Kolejna odsłona Konkursu Bioetycznego UPJPII

 fot. Fotolia.com

Do 15 marca szkoły mogą zgłaszać uczniów do III edycji Konkursu Bioetycznego. Wydarzenie organizuje Międzywydziałowy Instytut Bioetyki i Poradnia Bioetyczna, działające przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

„Podobnie jak w latach ubiegłych, celem Konkursu Bioetycznego jest upowszechnianie wiedzy medycznej, biologicznej i filozoficznej z zakresu bioetyki, podniesienie kwalifikacji uczniów w zakresie nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych i filozoficznych, a w szczególności dotarcie z promocją wiedzy do grup uczniów doświadczających barier edukacyjnych” - wyjaśniają organizatorzy.

Zgłaszanie uczestników przez szkoły trwa do 15 marca. I etap (26 marca) wydarzenia to egzamin pisemny, na którego rozwiązanie uczestnik ma 45. Następnie 150 uczniów posiadających najwyższe wyniki przechodzi do II etapu (24 kwietnia), który również ma charakter pisemnego egzaminu.

- Bioetyka jest to pozytywny wykład o życiu. Każdy z nas dostał życie, a bioetyka pozwala podejść do wszelkich jego zagadnień odpowiedzialnie i dojrzale - mówi ks. dr hab. Andrzej Muszala, prof. UPJPII odpowiedzialny za konkurs.

Jak zauważa, coraz nowsze zagadnienia biomedyczne w terapiach chorób, jak i trwająca pandemia, sprawiły, że bioetyka jest niezwykle potrzebna. - Cieszy nas bardzo, że z roku na rok coraz więcej młodych bierze udział w naszym konkursie. Widać, że wiele osób jest zainteresowanych spojrzeniem na życie w perspektywie bioetycznym. I dlatego zachęcamy, aby zmierzyć się z zaproponowaną przez nas literaturą w tym zakresie - podkreśla kapłan.

Laureat I miejsca II etapu konkursu otrzyma Diamentowy Indeks Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz nagrodę rzeczową w postaci laptopa. Dla laureatów II i III miejsca organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe w postaci tabletów.

Pełną dokumentację, regulamin i zagadnienia oraz literaturę wymaganą do konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.konkursbioetyczny.pl. W ubiegłym roku do Konkursu Bioetycznego pod patronatem UPJPII zgłosiło się ponad 130 uczestników.

Dokumentację zgłoszeniową do III edycji Konkursu Bioetycznego wszelkie pytania można nadsyłać na adres e-mail konkurs.bioetyczny@upjp2.edu.pl. Szczegółowe informacje można także uzyskać pod numerem telefonu 604 227 596.

Oceń treść:
Źródło:
;