Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona

Wydarzenia: Międzynarodowy Całkowicie Przeciętny Dzień

Małopolska

Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla przy ul. Skarbowej 4 w Krakowie to kolejna placówka medyczna, którą objęła wsparciem Caritas Archidiecezji Krakowskiej. – Dzięki hojności darczyńców dofinansowaliśmy zakup respiratora, przekazując zebrane na ten cel 40 000 zł – informuje Agnieszka Homan.

 

Szpital im. J. Dietla ogłosił zbiórkę na respirator po tym, jak w marcu zepsuł się stary, 27-letni sprzęt. Darowizna od krakowskiej Caritas pozwoliła sfinalizować tę zbiórkę.

Wcześniej, na początku kwietnia, krakowska Caritas przekazała 100 tysięcy złotych na zakup respiratora Szpitalowi im. S. Żeromskiego w Nowej Hucie.

Wpłaty na zakup respiratora dla krakowskiego szpitala były odpowiedzą na apel Caritas, ogłoszony 24 marca. Oprócz pomocy najuboższym i seniorom Caritas postanowiła wtedy włączyć się w pomoc placówkom służby zdrowia, które prosiły o wsparcie. – Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli krakowskie szpitale za pośrednictwem naszej Caritas – mówi Agnieszka Homan i dodaje, że akcja pomocy szpitalom nie zostaje przerwana. 

Krakowska Caritas apeluje o wpłaty na zakup środków ochrony osobistej (maski, rękawiczki, kombinezony) oraz sprzętu medycznego, takiego jak kardiomonitory, przyłóżkowe aparaty do USG i RTG, namioty medyczne. 

Wpłaty można przekazywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem: Stop epidemii lub online poprzez stronę internetową https://www.krakowcaritas.pl/ofiara.php.

Niezależnie od akcji Caritas diecezjalnych, Caritas Polska zakupiła w ramach akcji „Pomoc dla medyka” dla placówek służy zdrowia 100 respiratorów, 10 tys. całościowych kombinezonów ochronnych, 14 tys. maseczek chirurgicznych i 9 tys. maseczek KN95.

Oceń treść:
;