Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii

Wydarzenia: Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Kulturalnie

Koncert kolęd z okazji jubileuszu 10-lecia Chóru Musica ex Anima z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie

 fot. mat. pras.

W roku 2019 Chór Musica ex Anima obchodzi jubileusz dziesięciolecia działalności. W związku z tym zaprasza na liturgie i koncerty jubileuszowe. Pierwsza uroczysta liturgia i koncert jubileuszowy odbędą się w Bazylice Bożego Miłosierdzia 27 stycznia 2019 roku. O godzinie 15.00 Liturgia, a o 16.15 Koncert Kolęd.

Chór mieszany przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczął swą działalność w 2009 roku z czasem przyjmując nazwę Musica Ex Anima.

Nazwa Chóru - w tłumaczeniu Muzyka duszy  - oddaje ideę, jaka przyświeca jego chórzystom. Cele  Musica Ex Anima  to wykonawstwo wartościowej muzyki sakralnej podczas liturgii i koncertów oraz rozwój religijny, wokalny i muzyczny członków Chóru.

W ciągu dziesięciu lat Chór stał się rozpoznawalnym zespołem w Krakowie, dzięki udziałowi w wydarzeniach religijnych i muzycznych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, często transmitowanych za pośrednictwem TVP,  a także w konkursach i festiwalach muzycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Towarzyszył również wizycie Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Zespół wykonuje muzykę sakralną podczas koncertów chóralnych oraz  z  towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.  Chór Musica ex Anima  koncertował także za granicą:  w Anglii (m.in. w Londyńskiej Katedrze Westminster), Niemczech  (w Berlinie) i Francji (m. in. w Paryżu), promując muzykę polską.

W jego repertuarze znajduje się muzyka sakralna i świecka od epoki renesansu po kompozycje współczesne, szczególnie polskich twórców. Chór współpracuje  z wybitymi, polskimi solistami  (m. in. Jolanta Kowalska, Marcin Wolak, Henryk Jan Botor). Zaprasza też do współpracy inne chóry polskie i zagraniczne. Założycielem i dyrygentem Chóru jest dr Krzysztof Michałek.

Podczas jubileuszowego koncertu wybrzmią najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy  a capella, z towarzyszeniem nowych 73-głosowych organów bazyliki, a także w wykonaniu solistów. Chórowi  Musica  ex Anima  towarzyszyć będą wspaniali śpiewacy: Jolanta Kowalska-Pawlikowska -  sopran, Marcin Wolak -  bas,  a na organach akompaniował będzie Zygmunt Kokoszka -  organista bazyliki Mariackiej w Krakowie. Dyrygował będzie  dr  Krzysztof Michałek.  Koncert jest dedykowany JE Biskupowi Janowi Zającowi, Honorowemu Kustoszowi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w roku 80. urodzin.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Wstęp wolny.

Chór zaprasza także w swoje szeregi. Próby odbywają się w poniedziałki i wtorki  o godz. 19:15 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ramach prób odbywają się  także  m. in. zajęcia z emisji głosu.  Kontakt z Chórem za pośrednictwem maila  muzyka@milosierdzie.pl  lub Facebooka www.facebook.pl/musicaexanima.

 

Patronat medialny nad koncertem objęły: Archidiecezja Krakowska, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-  Łagiewnikach, TV Miłosierdzie, RADIO KRAKÓW, Tygodnik ŹRÓDŁO, portal  FRANCISZKAŃSKA3.PL  oraz bezpłatna gazeta ewangelizacyjna  Dobre Nowiny.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Malopolskiego.

Oceń treść:
;