Imieniny: Odona, Malwiny, Elzbiety

Wydarzenia: Święto Hot-Doga

Z Bogiem

 fot. Łukasz Kaczyński

Już w najbliższy piątek w Tauron Arenie w odbędzie się koncert „Betlejem w Krakowie”. W ramach wydarzenia zaśpiewają m.in. Natalia Kukulska, Mate.O czy Igor Herbut.

„Wydarzenie ma charakter ewangelizacyjny oraz charytatywny. Z jednej strony chcemy przypomnieć zapominaną powoli tradycję śpiewania kolęd, a z drugiej poruszyć serce widzów i uwrażliwić ich na drugiego człowieka, zwłaszcza potrzeby osób niedożywionych” – podkreśla pomysłodawca i producent wydarzenia Adam Guzdek.

Pierwszy cel zostanie osiągnięty przez występ na 360-stopniowej scenie gwiazd polskiej estrady, które zaśpiewają tradycyjne kolędy w nowych aranżach, ale to nie wszystko. Publiczność będzie mogła także usłyszeć nieznane dotąd utwory, takie jak starogrecką kolędę z Kapadocji czy kolędy węgierskie i czeskie. Widzowie nie będą tylko słuchać, ale również śpiewać, gdyż sami stworzą kilkutysięczny chór.

Wydarzenie będzie także wielkim spotkaniem opłatkowym – każdy otrzyma program wraz z opłatkiem, którym połamie się z innymi. A najważniejsze – cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie niedożywionych dzieci i starszych w ramach akcji społecznej "Głodnych nakarmić".

Dodatkową inicjatywą w tym roku będzie „Ambasador miłosierdzia”. Po koncercie każdy będzie mógł zabrać ze sobą specjalną torbę – trzeba ją będzie napełnić produktami żywnościowymi i w ciągu dwóch tygodni przynieść we wskazane miejsce. Pozyskane dary również zostaną przekazane potrzebującym.

„Ludzie, wbrew wielu opiniom, mają w sobie chęć niesienia pomocy innym, ale czasem nie umieją znaleźć przestrzeni do podejmowania dzieł miłosierdzia. A one są wszędzie. Także podczas takiego koncertu – dlatego naszemu kolędowaniu przyświeca hasło: kupując bilet – pomagasz” – tłumaczy Guzdek.

Wydarzenie rozpocznie się 19 stycznia o godz. 19:00 w Tauron Arenie. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł można nabyć na www.bilety24.pl, w parafiach oraz w kasie Tauron Areny na 2 godziny przed koncertem. Szczegółowe informacje o koncercie dostępne są na stronie www.betlejemwpolsce.pl.

Dzięki ubiegłorocznej edycji wydarzenia udało się zebrać dla osób potrzebujących 315 tys. zł. Koncerty organizowane, poza Krakowem w 11 miastach Polski, w ramach projektu "Betlejem w Polsce” obejrzało ponad 50 tys. osób.

Oceń treść:
Źródło:
  1. MILUJ BLIZNIEGO TWEGO.-JAK SIEBIE SAMEGO.ZAWSZE TRZEBA WSPOMAGAC PORZEBUJACYCH -NIE OPUSZCZAC W POTRZEBIE,NIE BYC EGOISTA.-ZYCIE LUDZI BEDZIE ZNOSNIEJSZE-GDY BEDZIEMY NAWZAJEM SOBIE POMAGAC -NA SADZIE OSTATECZNYM BOG ZAPYTA COSCIE MI UCZYNILI BEDAC NA ZIEMII !!!

;