Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Wydarzenia: Dzień Transplantologii i Transplantacji

Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

Solidarność

Konkurs w ramach 4. ŚDU „Błogosławieni Miłosierni 2020”

 fot. Łukasz Kaczyński Akcja "Zupa na Plantach".

Archidiecezja Krakowska zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu „Błogosławieni Miłosierni 2020” adresowanego do podmiotów, których działalność związana jest z niesieniem pomocy osobom potrzebującym z obszaru archidiecezji.

 

Konkurs „Błogosławieni Miłosierni 2020” ma na celu promocję działalności charytatywnej oraz działań pomocowych podejmowanych na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. W naszej diecezji istnieje bardzo wiele instytucji oraz grup i społeczności, które każdego dnia wykonują tytaniczną pracę dla bliźniego. Działalność wielu z nich jest wprost nieoceniona i charakteryzuje je duża efektywność, zaangażowanie wolontariatu oraz innowacyjność w tworzeniu projektów. Delikatna materia działania, wynikająca z potrzeby wrażliwości i poszanowania prywatności beneficjentów powoduje, że punkty pomocowe bardzo często działają w ukryciu i nie afiszują się ze swymi projektami. Tym bardziej Archidiecezja Krakowska pragnie wyróżnić i nagrodzić zaangażowanie i ciężką pracę zwłaszcza Kół i Zespołów Charytatywnych wspierających swymi działaniami parafie wchodzące w skład Archidiecezji.

Zwycięzców wyłoni jury w pięcioosobowym składzie powołane przez Metropolitę Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Uroczyste wręczenie Nagród odbędzie się na Gali „Błogosławieni Miłosierni 2020”, która odbędzie się 14 listopada 2020 r. w Kurii Metropolitalnej przy ulicy Franciszkańskiej 3.

Nagrody o łącznej puli 100.000 zł, których fundatorem jest Fundacja Forum Ekonomiczne w Krynicy będą przyznawane w trzech kategoriach:

Młodzieżowe Koło Charytatywne,

Parafialny Zespół Charytatywny

Organizacja kościelna działająca na terenie Archidiecezji Krakowskiej na rzecz pomocy Potrzebującym

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konkursie. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 listopada. Szczegóły znajdują się na stronie https://diecezja.pl/konkurs-blogoslawieni-milosierni-2020/ 

Oceń treść:
Źródło:
;