Imieniny: Szymona, Tadeusza

Wydarzenia: Dzień Odpoczynku Dla Zszarganych Nerwów

Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Pod oknem

Kraków-Zabawa: Pielgrzymka rowerowa do bł. Karoliny

arcybiskup i rowerzyści fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

W sobotę 4 września grupa pielgrzymów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wyruszyła z dziedzińca krakowskiej kurii na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Przed nimi 94-kilometrowa podróż.

 

Przed wyruszeniem na szlak, pielgrzymi przyjęli błogosławieństwo z rąk abp. Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski wspomniał, że w latach 60. dużo jeździł na rowerze, podziwiając piękno przyrody i zwiedzając m.in. Mazury i Sudety. – Niech będzie zabawa do Zabawy, i niech niesie was ta piękna intencja! – życzył zebranym arcybiskup odwołując się do idei świętości życia, którą w ten sposób promuje KSM.

Rowerowa pielgrzymka do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny wpisuje się w cykliczną akcję KSM-u „Rajd dla życia”. Wysiłek fizyczny to także troska o życie, a ideą Rajdu jest promowanie wartości życia w każdym wymiarze. Młodzi u swojej patronki będą się modlili w intencji obrony życia poczętego, mam, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej oraz wszystkich, którzy na co dzień służą życiu.

Oceń treść:
Źródło:
;