Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa

Wydarzenia: Dzień Spadającego Liścia

Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Książka

Krakowski Kiermasz Książki

 fot. Fotolia.com

24 września Krakowskie Biuro Festiwalowe - operator Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO w porozumieniu z podwawelskimi antykwariuszami i bukinistami zaprasza na pierwszy „Krakowski Kiermasz Książki” - kameralną imprezę, podczas której pasaż na dachu Powiśle 11 wypełni się dobrą literaturą w przystępnych cenach.

 

Podczas Krakowskiego Kiermaszu Książki będzie można spotkać przedstawicieli: Szafy Pełnej Książek, czyli młodą parę księgarzy i antykwariuszy z Podgórza zakochaną w książce historycznej i cracoviana. Antykwariat Abecadło, prowadzony przez pana Antoniego - pasjonata poezji. Fan Komiks - jedyne w swoim rodzaju miejsce pełne klasyki komiksu od Batmana po Thorgala. Maleńki antykwariat 9 Wrota, obfitujący w klasykę światowej literatury ze szczególną słabością do literatury rosyjskiej. A także - last, but not least - twarze znane wszystkim regularnym bywalcom Hali Targowej. Oferta przygotowana przez wystawców jest tak szeroka, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie!

Do przekąszenia będą obłędne oliwki i pasty prosto ze znanego wszystkim klientom targowiska Stary Kleparz stoiska Oliwki etc, kawa z uroczego włoskiego autka Kavke Cafe oraz jesienny smakołyk: pieczone kasztany od Pana Kasztana - wyjątkowego krakowskiego maroniarza-wagabundy.

Wszystkich miłośników szperania w szpargałach ze starymi książkami organizatorzy zapraszają również na literacki spacer szlakiem krakowskich antykwariatów, jaki odbędzie się tego samego dnia z inicjatywy Festiwalu Niezależnych Księgarń.

Sobotni kiermasz na Powiślu potrwa od godziny 10.00 do 18.00 i stanowi zapowiedź cyklu, którym Miasto Literatury UNESCO pragnie przypomnieć bogate tradycje handlu książką używaną w Krakowie oraz udowodnić, że dobre książki nie starzeją się nigdy. Cykl stanowi kontynuację zakończonego sukcesem kiermaszu na Placu Św. Marii Magdaleny, jaki odbył się w kwietniu tego roku w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Na kolejne edycje organizatorzy szykują dodatkowe atrakcje: warsztaty introligatorstwa, warsztaty rysowania komiksów, rozmowy z wyjątkowymi bibliofilami i inne.

;