Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty

Wydarzenia: Dzień Praw Zwierząt,

Polska

LEDNICA 2000: Pragniemy, by to Maryja poprowadziła nasze spotkanie

lednica fot. Eliza Bartkiewicz / BP KEP / Episkopat.pl

„Idź i Kochaj” – pod takim hasłem już 3 czerwca odbędzie się XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Będzie ono oficjalnym, ogólnopolskim dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży w Polsce oraz zaproszeniem na ŚDM Panama 2019. W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa przed czerwcowym spotkaniem.

 

Episkopat Polski reprezentować będą m.in. Przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki, który będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 20.00, a także Prymas Polski, abp Wojciech Polak. Metropolita gnieźnieński oficjalnie przywita wszystkich uczestników o godz. 17.00.

Organizatorzy przedstawili program, symbole, i wydarzenia, w jakich młodzież może wziąć udział przed, lub w trakcie spotkania. Odbyła się także przedpremierowa prezentacja oficjalnego teledysku tegorocznego zjazdu pt. „Idź i Kochaj!”.

Patronką spotkania w Lednicy będzie Matka Boża. Organizatorzy pragną, by to Ona poprowadziła XXI Spotkanie Młodych.

– W roku Maryjnym, roku 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pragniemy przypomnieć, jaką rolę odgrywa Maryja w życiu każdego z nas oraz w historii naszego narodu. Znakiem obecności Maryi na Polach Lednickich będzie pusta rama – nawiązująca do peregrynacji ramy obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, po tym, jak władze komunistyczne aresztowały obraz w trakcie nawiedzania parafii – tłumaczył o.  Michał Legan z Zakonu Paulinów.

Podczas Konferencji prasowej zaprezentowano także gadżety-symbole, jakie otrzyma każdy uczestnik spotkania: puzzle lednickie, różaniec i świeca. Mają one pomóc młodym lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Głównym znakiem będą złączone ze sobą dwa puzzle z pieczęcią, mające symbolizować realne spotkanie z drugim człowiekiem. Na jednym będzie napis „Idź”, na drugim „Kochaj”. Odbite stopy nawiązują do hasła tegorocznego spotkania: „Idź i Kochaj!”. Organizatorzy zachęcają, by po powrocie do domu podzielić się puzzlem z osobą, którą wskaże nam Duch Święty.

Ponadto osoby duchowne otrzymają gadżety z wizerunkiem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei – księża ryngraf, zaś siostry zakonne chustę.

Spotkaniu młodzieży  towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, takie jak Maraton Lednicki czy fishmob – tańce lednickie dla św. Jana Pawła II z okazji jego urodzin.

Spotkania młodych LEDNICA 2000 to największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży. To dzieło o. Jana Góry i św. Jana Pawła II. Aby wziąć w nim udział, należy się zgłosić na stronie internetowej www.lednica2000.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;