Imieniny: Lubomira, Benedykta

Wydarzenia: Światowy Dzień Poezji

Świat

Liderzy różnych religii wspólnie przeciw przemocy

 fot. www.freeimages.com

Rosnąca i wymykająca się spod kontroli władz przemoc na tle religijnym w Indiach spotkała się ze stanowyczm potępieniem liderów największych wspólnot religijnych. We wspólnym liście apelują o podjęcie niezbędnych kroków w celu położenia kresu przemocy.

 

Liderzy głównych religii w Indiach wspólnie wystąpili przeciw rosnącej nienawiści, która trawi ich kraj. W spotkaniu zorganizowanym w mieście Goa przez konferencję tamtejszego episkopatu wzięli udział chrześcijanie różnych wyznań, hinduiści, buddyści i muzułmanie.

W podpisanym przez wszystkich dokumencie apelują oni do indyjskich władz o zagwarantowanie każdemu obywatelowi podstawowych praw. Liderzy religijni wyrażają głębokie zaniepokojenie napięciami i przemocą, przypominając także niedawny atak na trzy kościoły chrześcijańskie w stanie Orisa. Nikt – czytamy w tekście – nie może być napiętnowany jako antypaństwowiec czy niepatriota z powodu wyznawanej religii bądź regionu pochodzenia. Przywódcy duchowi wzywają także władze do podjęcia zdecydowanych i niezwłocznych działań przeciw winnym przemocy.

Po zakończeniu spotkania ma zostać przeprowadzona kampania społeczna na ogólnokrajową skalę, by „wytworzyć pozytywną energię dla przezwyciężenia nienawiści” – wyjaśnił bp Theodore Mascarenhas.

Oceń treść:
Źródło:
;