Imieniny: Ryszarda, Pankracego, Ingi

Wydarzenia:

Z Bogiem

spektakl lilia fot. Materiały prasowe

Setki godzin prób, milion pomysłów, 15 tancerzy i jedna idea - wielbić Pana Boga tańcem! Premiera spektaklu pt. "Lilia" odbędzie się już 8 grudnia w auli św. Jana Pawła II w Łagiewnikach o godzinie 19:00.


Wielkie marzenie młodych tancerzy nawiązuje do przesłania papieża Franciszka. Oni wstali z kanapy, tańcem zapragnęli opowiedzieć o Maryi, stworzyć spektakl, który zbliży ludzi do Boga.

W spektakl "Lilia" zaangażowanych jest wiele osób, o różnych specjalizacjach. Poza tancerzami i choreografami grupę wspierają również studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z kierunków: dziennikarstwo, teologia i nauki społeczne. Twórcy stawiają na wysoką jakość i technikę tańca. Mają nadzieję, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu do projektu, spektakl będzie cieszył nie tylko oczy widzów, ale również będzie poruszał ich serca. Godziny spędzone w sali prób mają zaowocować pięknem spektaklu i jego bogatym przekazem, skierowanym nie tylko do chrześcijan.

W chwili obecnej trwa zbiórka funduszy na realizację projektu pod adresem www.wspieram.to/Lilia, która ma pomóc młodym tancerzom w spełnieniu ich wielkiego marzenia o spektaklu.  Tancerze podkreślają, że liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie. Niestety, nie zostało już dużo czasu. Zbiórka może potrwać jedynie do 12 listopada br.: https://wspieram.to/Lilia.

Oceń treść:
Źródło:
;