Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Solidarność

 fot. fotolia.com

Już blisko 300 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Duchowej Adopcji Maturzystów. Wydarzenie organizowane jest co roku przed egzaminami dojrzałości przez ojców, braci i kleryków z krakowskiego zakonu pijarów.

Jak podkreśla o. Tomasz Abramowicz SP, współorganizator DAM-u, czyli Duchowej Adopcji Maturzystów, młodzi ludzie zgłaszają się z różnych pobudek. - Niektórzy wiedzą, że poza nauką ważne jest też zawierzenie Bogu. Część osób potrzebuje w takim oddaniu nieco pomocy z zewnątrz. Jeszcze inni mają problem z modlitwą i szukają duchowego wsparcia. „Skrzydłami” naszej inicjatywy obejmujemy wszystkich - wyjaśnia.

Akcję rozpocznie 6 maja Msza św., która w pijarskiej wspólnocie zostanie odprawiona w intencji tegorocznych maturzystów. Następnie, przez kolejne dni ustnych i pisemnych egzaminów o godz. 15:00 zdających będzie wspierać mocna modlitwa w kaplicy seminarium zakonu pijarów przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie. Zakonnicy i wspierający akcję będą odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę do Ducha Świętego oraz modlitwy o dobre życiowe wybory, a także powołania.

Do włączenia się w DAM prowadzony w dniach od 6 do 23 maja, pijarzy zachęcają słowami „Ucz się, módl i ufaj”. Wszyscy, którzy chcieliby podczas egzaminów dojrzałości zostać objętymi taką duchową opieką, mogą zgłosić się za pomocą strony www.maturzysci.pijarzy.pl, podając przy tym imię, nazwisko, miejscowość, nazwę szkoły i adres mailowy.

Moc modlitwy w ramach DAM-u potwierdzają absolwenci z ubiegłych lat. „Szczęść Boże. Piszę, bo chciałabym z całego serca podziękować za opiekę i modlitwę podczas egzaminów maturalnych. Jestem już po wszystkim :) teraz tylko czekam na wyniki, ale jestem pozytywnie nastawiona. Bóg zapłać wielkie za modlitwę” - przyznała na stronie internetowej akcji Karolina.

- Reklamacji jeszcze nie przyjmowaliśmy, a nawet jeśli komuś coś się nie udało, prosił nas dalej o modlitwę na poprawkach. Myślę, że wsparcie maturzystów jest w tym roku szczególne ważne, z uwagi na bardzo napiętą atmosferę z powodu trudnej obecnie sytuacji w polskim szkolnictwie. Dlatego pamiętajmy w modlitwie o maturzystach, ale i innych zdających aktualnie egzaminy - zachęca o. Abramowicz.

Na stronie internetowej inicjatywy można także pozyskać szczegółowe dane o akcji. Dzięki plakatom czy też specjalnie przygotowanej informacji, którą można dołączyć do ogłoszeń duszpasterskich, akcja może być skutecznie upowszechniana. W ciągu dwóch ostatnich lat Duchowej Adopcji Maturzystów pijarzy podczas matur objęli modlitwą ponad 4 tys. osób.

Oceń treść:
Źródło:
;