Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Szósta Niedziela Wielkanocna

Pod oknem

poświęcenie księgarni przy wiślnej fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

- Bóg w ludzkim sercu budzi pragnienie utrwalenia w książkach i innych środkach przekazu wielorakich owoców ludzkich badań, które prowadzą do prawdy (…) Prośmy dzisiaj, aby Bóg swoją mocą podtrzymał wszelkie działania księgarni św. Stanisława, pobłogosławił jej odnowione wnętrze i uczynił wszystkich jej pracowników niestrudzonymi głosicielami prawdy – mówił metropolita krakowski podczas poświęcenia odnowionego wnętrza archidiecezjalnej Księgarni św. Stanisława w Krakowie przy ulicy Wiślnej 12a.

 

Metropolitę powitał ekonom kurii metropolitalnej w Krakowie ks. Paweł Rybski, którego staraniem w bardzo krótkim czasie znane i lubiane nie tylko przez Krakowian miejsce zyskało nowy blask.  Arcybiskup poświęcił wnętrze księgarni, której elegancki wystrój nawiązuje do zabytkowego charakteru budynku. Metropolita otoczył modlitwą i pobłogosławił wszystkich pracowników, dziękując im za ofiarną, często wieloletnią pracę.

W księgarni jest teraz miejsce, gdzie w spokoju można usiąść na wygodnej kanapie i przejrzeć proponowane tu liczne pozycje wydawnicze. Są stoiska nie tylko z książkami o tematyce religijnej, modlitewnikami, katechizmami, kunsztownymi edytorsko wydaniami Pisma świętego, lecz także z dewocjonaliami, okolicznościowymi pamiątkami.

Księgarnia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00, w soboty od 09.00-14.00.

Oceń treść:
Źródło:
;