Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Wydarzenia: Dzień Modlitw Za Więźniów

Komentarze

Misjonarze miłosierdzia o papieskim postrzeganiu świętości 

ojciec michał legan fot. Archiwum prywatne

Franciszek zachęca byśmy nie bali się świętości i zrozumieli, że nie jest ona zadaniem na nadliczbowe godziny życia duchowego, tylko stanowi integralną część naszego życia. Wskazują na to dwaj zakonnicy, na co dzień aktywnie zaangażowani w działalność duszpasterską i głoszenie rekolekcji. 

 

O. Michał Legan OSPPE i ks. Michał Olszewski SCJ uczestniczą w Rzymie w spotkaniu misjonarzy miłosierdzia z całego świata. Obaj podkreślają, że zbieżność tego spotkania z ogłoszeniem adhortacji nie jest przypadkowa. „Nie byłoby naszej drogi do świętości, gdyby nie Bóg, któremu na imię miłosierdzie. Ta adhortacja fenomenalnie spina papieskie nauczanie ostatnich lat” – podkreślają misjonarze miłosierdzia.

„Dlaczego warto przeczytać tę adhortację? By odpowiedzieć sobie na najważniejsze wątpliwości współczesnego człowieka odnośnie zrozumienia tego, jaki sens jest kroczyć drogą Ewangelii. Jaki sens jest w tym, że jestem chrześcijaninem" – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Olszewski. I dodaje: „Ta adhortacja niemalże wyczerpuje odpowiedzi na wątpliwości współczesnego człowieka w tej kwestii”. Z kolei o. Legan zauważa, że potrzebujemy dziś kogoś, kto nas chwyci za rękę i przeprowadzi bezpiecznie przez Ewangelię, żeby się nie pogubić. „I to właśnie w publikowanym dzisiaj tekście Ojciec Święty robi. Chwyta nas za rękę i przeprowadza  przez Ewangelię” – podkreśla zakonnik.

Oceń treść:
Źródło:
;