Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Szósta Niedziela Wielkanocna

Pod oknem

Młodzież z bernardynami spełni marzenie bł. Karoliny

#marzeniekaroliny fot. Materiały prasowe

Inicjatywa #marzenieKaroliny jest organizowana przez Duszpasterstwo Młodzieżowo-Powołaniowe Zakonu Braci Mniejszych prowincji bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na to wydarzenie składa się pielgrzymka z Zabawy (z relikwiami bł. Karoliny) do Kalwarii Zebrzydowskiej (11-15 sierpnia) i Kalwaryjskie Dni Młodych (16-19 sierpnia). Terminy wydarzeń nieprzypadkowo zbiegają się z datą odpustu Wniebowzięcia NMP.

 

Jak zwracają uwagę oragnizatorzy wydarzenia, Karolina marzyła o przybyciu do Kalwarii Zebrzydowskiej, dokąd każdego roku pielgrzymowała jej matka. Zbierała nawet oszczędności, aby kiedyś zrealizować ten pomysł. Nie spełniła tego marzenia, bo została brutalnie zamordowana.

„W tym roku chcemy dopełnić to marzenie młodej błogosławionej. Od dłuższego czasu kilku braci odczuwało przynaglenie do tego, by uczynić coś dla tej, które uprosiła tak wiele łask... I dlatego zdecydowaliśmy się, aby przyprowadzić ją razem z młodymi w czterodniowej pielgrzymce. Po otrzymaniu relikwii męczennicy z rąk kustosza sanktuarium w Zabawie od 12 sierpnia będziemy towarzyszyć Karolinie w drodze na odpust. Łącznie mamy do przejścia ponad 100 km, które zamierzamy pokonać w cztery dni. W drodze będziemy przygotowywali się - przez konferencje, pracę w grupach, a zwłaszcza codzienną Eucharystię - do przeżycia odpustu Wniebowzięcia. Wiemy, że Karolina nie chce tej pielgrzymki dla siebie samej - jej radością jest prowadzenie nas do Maryi!” - mówią bernardyni z Duszpasterstwa Młodzieżowo-Powołaniowego.

Samo przekazanie relikwii na ręce kustosza sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej nastąpi 15 sierpnia. Następnie przez 3 dni będą trwały Kalwaryjskie Dni Młodych, w których uczestniczyć będą także inni młodzi, którzy nie brali udziału w pielgrzymce. Centralnym punktem będzie sobota, która podczas odpustu sierpniowego jest szczególnie poświęcona młodym. Będzie to okazja do modlitwy o czystą miłość, której wzorem jest Maryja, której cnoty naśladowała Karolina.

Więcej informacji oraz zapisy na wydarzenie na stronie: duszpasterstwo.bernardyni.com oraz na facebooku (OFM bernardyni).

Powstał także utwór muzyczny, napisany i skomponowany specjalnie z okazji zbliżającego się wydarzenia. Tekst “Drogi do życia” napisali o. Tarcycjusz i br. Celestyn a muzyka i wykonanie są autorstwa Marii Krawczyk-Ziółkowskiej.

Oceń treść:
Źródło:
;