Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny

Wydarzenia: Dzień Skarbowości

Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Solidarność

Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim

zranieni w kościele fot. Wspólnota Hanna

W niedzielę 21 czerwca 2020 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się po raz piąty Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim.

 

Jest to cykliczna inicjatywa świeckich katolików z Krakowa, przekonanych, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych seksualnie, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie, pogardę od ziemskiej władzy i wszelki grzech. Przez spotkania organizowane raz na kwartał chcą dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli. Pierwsza Modlitwa za zranionych odbyła się w czerwcu ub. r.

Spotkanie w niedzielę, 21 czerwca będzie miało następujący przebieg:

Godz. 18 - Msza święta w intencji zranionych w Kościele katolickim, podczas której homilię wygłosi ks. dr Piotr Studnicki, Kierownik Biura Delegata Komisji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Godz. 19 - Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim, którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w Archidiecezji Krakowskiej. Transmisja LIVE na kanale YouTube Sanktuarium św. Jana Pawła II https://youtu.be/ynnoP1Gb2CY

Godz. 19.30 - Rozmowa z Ewą Kusz, psychologiem. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, którzy w modlitwie chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/421535372063146/

Oceń treść:
;