Imieniny: Alicji, Alojzego

Wydarzenia: Święto Muzyki

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Film

Na Franciszkańskiej spełniają się marzenia!

Każdy ma jakieś marzenia, jedne większe, inne mniejsze, ale nie każdy potrafi je zrealizować. 19 lutego odbędzie się w Krakowie niesamowite spotkanie! Człowiek pełen entuzjazmu, który postanowił wziąć odpowiedzialność za swoje marzenia i uczynił je rzeczywistością.

 

Damian Wolf Wagabunda - to o nim mowa. Pochodzi z Korsz na Mazurach. 1 stycznia 2011 roku poczuł, że już dłużej nie jest w stanie czekać i odkładać w nieskończoność realizacji swoich marzeń. Tego dnia podjął decyzję - po wakacjach zostawia wygodne życie, dobrze płatną pracę w Warszawie i wyrusza na drugi koniec świata.

Udając się w podróż życia, bez planu, rozpoczął samotną wędrówkę po Ameryce Południowej. Jedynie czego był pewny, to miejsca docelowego - Caracas w Wenezueli, skąd po półrocznej wyprawie miał samolot powrotny. Jak sam podkreśla, chodziło o wędrówkę, o szukanie, a nie o znalezienie. 

Przez sześć miesięcy zwiedził Amerykę Południową od Ziemi Ognistej po Karaiby - przez Chile, Argentynę, Boliwię, Peru, Ekwador, Kolumbię i Wenezuelę. Wędrując z plecakiem pełnym marzeń nakręcił film. „181” to pełnometrażowy dokument o odkrywaniu swoich słabości, nauce przebywania ze sobą, doświadczeniu opieki Boga i serdeczności obcych ludzi. Autor dzieli się przygodami, radością, pięknymi miejscami, które odwiedził, nie boi się również mówić o chwilach smutku i tęsknocie. 

„Chciałbym, aby wiele osób zobaczyło mój film, bo pragnąłbym uświadamiać ludzi, że wszystko jest możliwe, że trzeba marzyć" – mówi autor.

Pokaz pełnej wersji filmu pt.”181” i spotkanie z Damianem Wolfem Wagabundą odbędzie się 19.02.2017 r. o godz.20:00 w auli bł. Jakuba Strzemię przy Bazylice oo.Franciszkanów, ul. Franciszkańska 4.

Wstęp wolny!

Oceń treść:
;